Hrušeň Nela



host - 228.59 (?) 
11.5.2012 22:32, zobrazeno: 11543x

Zdravím.

Mám 7letou Nelu na kdouloni čtvrtkmen.Plody jsem sklízel jen v 2.roce.Teď 3 roky po sobě krásně kvete ale na její výšku cca 4 metry sklízím 5-6plodů, vše opadá asi neoplozené ihned po odkvětu na škůdce stříkám na myší ouško poblíž je Konference, Clappova,Merodova, tak nevím kde je chyba a přímo opylovače na Nelu jsem nikde nevyčetl.Klidně by unesla 50kg ovoce a zase nic přitom tak lahodné plody.Poradí někdo?díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 176.27 (?), 11.5.2012 23:57

Zdravím.  Nela má podle pomologie a i s vlastního pozorování pouze střední plodnost. Opylovači jsou Clappova, Wiliamsova, Jana, Decora. Proveďte postřik před květem a po odkvětu CALYPSO nebo RELDAN, ať můžete vyloučit škúdce - pilatku, obaleče nebo květopasa. Nela vyžaduje volnou korunu. Hrušeň je v květu citlivá na jarní mrazík a i déšť květům nedělá dobře.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 1.1.2016 10:12

A plody hrušně NELA (Lucasova x Nelisova) byly zase trošku jiné. Pravda je, že jsem to nevydržel a snědl jsem je těsně před "zmáslovatěním". Chuť tentrokráte velmi blízká Lucasově a to je tedy parádní. Do jara by asi nevydržely, jak se uvádí, přesto vydrží mnohem déle než Vonky a déle než Astry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 25.12.2016 22:22

Baňaté Nely jsou letos letos minimálně velmi dobré, né-li přímo výborné. Slaďoučké, lahodně hruškové s máslovitou šťavnatou dužninou. Dobrý rok pro tyto novější odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 11.11.2017 11:59

Nejvíce by se měla blížit výborné Lucasově hrušce odrůda NELA (Lucasova x Nelisova), která by měla být déle skladovatelná. Tak jsem na ni letos zvědavý, jaká bude.

Nela
Nela
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 24.12.2022 17:48

Zdravím všechny příznivce zimního slunovratu. Krásy jara jsou zase o něco blíž. Sláva Azorským ostrovům - ostrovům věčného jara. Co se týče pozdní trojky Bohemica, Erika, Nela, tak jsou to podle mě všechno kvalitní hrušky. Momentálně jsou suprové Eriky. Sice všechno sklizené dříve kvůli poškození ptactvem a hmyzem, nicméně dužnina velmi šťavnatá místy s jemnou příchutí Boscovy "flaše".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.142 (?), 25.12.2022 14:15

Z chytrých knih vím, že u nás zimní hrušky nedozrají. A člověk je šťoura a tak to zkouší. Zkušenost mám teď se dvěma, Madame Verté a Nelou. MV v těcho teplých letech dozrává, ale má jaksi "mžikovou" dobu konzumní zralosti. Musí být ve sklepě, furt je tvrdá a pak najednou na tři dny změkne a je k jídlu. A následně hned hniličatí. Když je chladný rok, přejde plynule z betonu do hniličky bez náznaku nějakého zrání. Ale zralá je pochoutka. Nelu nemám řádně prozkoumanou, možná vydrží o něco déle. Uvidím za pár dnů. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika