Hrušeň Margarita



host - 210.185 (?) 
7.11.2010 7:37, zobrazeno: 11810x

Dobrý den.Nevíte něco bližšího o letní hrušni Margarita?Má ji v nabídce firma Prodej stromků s.r.o.Plody má dle obrázku pěkné, ovšem na netu jsem o této odrůdě nic nenašel.Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 7.11.2010 23:09

Jedině něco zjistit u prodejce, na netu je jen v seznamu litevského zahr.ústavu hrušeň jménem Margarita Mari Bert (pokud to je ona), ale bez bližších údajů. Ale na té fotce vypadá fakt pěkně  :-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 8.11.2010 5:10

Asi se jedná o trnitou,"kaktusovitou"Margaritu.Vhodná do koktejlů, existuje hodně receptur.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 8.11.2010 23:06

Ale tazateli se nejedná o kumkvát (Fortunella margarita), hledá informace o Pyrus communis Margarita... Zatím jsem našla jen na michsad.ru seznam s informacemi o odrůdách hrušní včetně "Margarity", ale je tam jen fotka, kterou přikládám, informace žádné  :-((

První adresa, co byla uvedena, byla litevská, druhá ruská - tak jedině pátrání po informacích o ní směřovat někam tam...           Lída

p.s.- ale vypadá úplně jinak, než na fotce na "prodej stromků"... L.

Pyrus Margarita
Pyrus Margarita
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.6 (?), 9.11.2010 19:29

Tato školka vozí dost rostlin různých druhů z Polska, zkuste to tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.185 (?), 9.11.2010 21:00

Děkuji všem za pomoc.Polsko jsem podezříval původně, ale žádnou zmínku jsem na polských stránkách nenašel.Takže tedy opráším pravěké znalosti ruštiny a budu pátrat tam.Co se týká dotazu u prodejce, mám z minulosti bohužel zkušenosti, že často platí přísloví "Každá liška chválí svůj ocas"(teď nemyslím přímo firmu, nabízející uvedenou hrušku)Nicméně zvědavost byla silnější a tak jsem si jeden stromek dnes objednal.Naštěstí zatím netrpím nedostatkem místa, takže mohu zkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 5.8.2012 17:57

Předloňský roub Margarity přinesl v tuto dobu první dva plody.  Velikost slušná, chuť i sladkost velmi příjemně překvapila. Každopádně v tuto dobu není kvalitních hrušek nadbytek, tak ji vidím jako zajímavou letní odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika