hrušeň Dicolor



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
30.12.2016 17:45

Madame Verté považuji za překonanou odrůdu. Nevím, jak v teplých polohách, u nás je nepěstovatelná. Plody drobné, slupka tuhá. Chuť - vlastně ani dobře nevím.Odnesu ji do sklepa, zkouším, je pořád tvrdá. Po pár týdnech přijdu a všechny jsou hniličkové. 
   Leklerky byly loni pěkné, ostatně Děkanky taky. Tak jsem je uložil tak, aby byly na očích a neprošvihl jsem ideální zralost a mohl posoudit, jak chutná ta Coxovka mezi hruškama. Po čase plody dozrály do máslovité šťavnaté konzistence. Chuť ani jedné z odrůd špatná nebyla, to ne, prostě taková hruška...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.17 (?), 29.12.2016 5:40
Niečo na tému "Ovocie hruška", možno pár zaujímavých údajov z histórie. IH










Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 30.12.2016 17:00

Měl bych na Dr. Hlavatého dotaz jakými chorobymi Madem Verté u něj trpěla. Z mých zkušeností vyplývá že tato odrůda nemá žádný zásadní problém s žádnou z běžně se vyskytujících chorob.  Vůči strupovitosti se chová jako resistent, například... Je to odrůda, které výrazně přidaly na kvalitě teplé léta a hlavně podzimy, které tu jsou v poslední době. Chuťově je zcela jistě originální a snadno zapamatovatelná, ovšem hodí se jen do teplých poloh. Ve vyššíh polohách neúměrně zdrobňuje, tady u mě kdysi na starém vysokokmenu běžně plody i kolem 200g. Co bych této odrůdě vytkl je hromadné dozrávání a hnití od jádřince. Má oblíbená Mechelenská je podbně odolná vůči chorobám, chuťově je ještě lepší a dozrává postupně. S Madam verté mám v posledních letech prroblém, že je mimořádně napadána plodomorkou hruškovou, která způsobuje červivost mladých plůdků. Mívá to podobně fatální dopad, jako pilatka u Althanovy renglody...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 30.12.2016 17:16

K tomu nemám, co dodat, pane inženýre. Sousedova Madame Verte trpí na plodomorku snad úplně celá, bez postřiku se nedá pěstovat. Problémy s postupným dozráváním a náhlým hnitím od jádřince také potvrzuji. Přesně sedí popis chuti jako sladce kořenitá, nebo sladce pikantní, přesně takovou bych si představoval VONKU. Pan Hlavatý zmiňuje General Leclerc, na něhož si sice stěžuje pan Vysloužil, ale v dobré poloze bude skvělý, jak ukázaly první plody v minulém roce. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.12.2016 17:45

Madame Verté považuji za překonanou odrůdu. Nevím, jak v teplých polohách, u nás je nepěstovatelná. Plody drobné, slupka tuhá. Chuť - vlastně ani dobře nevím.Odnesu ji do sklepa, zkouším, je pořád tvrdá. Po pár týdnech přijdu a všechny jsou hniličkové. 
   Leklerky byly loni pěkné, ostatně Děkanky taky. Tak jsem je uložil tak, aby byly na očích a neprošvihl jsem ideální zralost a mohl posoudit, jak chutná ta Coxovka mezi hruškama. Po čase plody dozrály do máslovité šťavnaté konzistence. Chuť ani jedné z odrůd špatná nebyla, to ne, prostě taková hruška...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?), 30.12.2016 17:53
"...po pár týdnech přijdu...". Čo tak chodiť do sklepa "častejc"? 😃 (ja viem, bolo to myslené obrazne). Ale na základe toho, že je niekde nepestovateľná (čomu verím) by som ešte netvrdil že je < prekonaná >. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 30.12.2016 18:38

Ono to hniličkovatění probíhá jinak. Furt je tvrdá a najednou  - postupně hnilička. Jedlá zralost nenastane, je přeskočena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 30.12.2016 18:42

To bude ono, prostě to nechytnete, ani kdyby jste se rozkrájel. Z množství plodů ochutnáte tak tři. Proto nemám zájem, i když je jinak skvělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 30.12.2016 17:56

Pokud jde o Madame, mám s MV zcela stejné zkušenosti. Za dobu co ji znám z různých stromů uzrála u nás asi dvakrát, třikrát do konzumního stavu a byla výborná. Jinak přesně jako u MV. Zajímavé je, že strom je u souseda a roste a bohatě každoročně! plodí bez jakékoliv péče, nějaké choroby viditelně nemá. Stejně jsem v podstatě vzdal snahu vypěstovat u nás zimní hrušku. Zatím jsem se netrefil a vyzkoušet celý sortiment nejde. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.48 (?), 30.12.2016 18:11
Pre PP: Čo tak oživiť to nejmilejší káčátko a predsa len tú Armidu u Vás vyskúšať? Keď Ste si ju vytipovali tak by bola škoda to neskúsiť, aspoň mne by to "vcházelo do snů". Skúsenosti z iných záhrad sú neprenosné, aj keď do úvahy ich treba brať. Možno to bude konečne zásah do čierneho. (A ak nie, aspoň máte o skúsenosť viac). Kto sa bojí, nesmie do lesa. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10072) - 196.17 (?), 30.12.2016 18:30

Vůbec si nemyslím, že to náhlé dozrávání a hniličkovatění Madame Verte je nějaká výhoda. Vůbec to nemusí být v řádech týdnů a je to spíš pro zlost. Pořád nic a pak jsou některé plody v trapu a některé stále tvrdé a ke konzumaci není ani jeden. To naštve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika