Hrušeň Clappova



host - 96.8 (?)
31.10.2014 20:46

Wiliems

Wiliems
Wiliems
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.4.2014 12:07

Ano, ale ohýbáním větví můžeme spolu s termíny střihu/řezu strom přetlačit do plodnosti a utahat stromek na plodech.

Větší umění považuji zapěstovat stromek s deštníkovou korunou a udržet ho v růstu bez zaVLKování. Tj. výška kmínku 220 cm, výška stromku 250-270 cm a převaha plodonoše ve výšce 200-210 cm (cca 60% plodného obrostu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 22.4.2014 12:18

Mám pocit, že už jste nám pane Stando, před časem v jiném vláknu sliboval snímky Vámi pěstovaných převislých korun. Bohužel, jsme se zatím nedočkali, což je škoda. (Pokud jsem je přehlédl, omlouvám se).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.4.2014 12:45

Ano, ale ohýbáním větví můžeme spolu s termíny střihu/řezu strom přetlačit do plodnosti a utahat stromek na plodech.

Nechci tvrdit, že to není možné, jen proto, že se mi to nepodařilo.  Sám mám tak chudou půdu, že pěstuji zákrsky jabloní na A2 a čtvrtkmeny na jaderničce, hrušně na kdouli nerostou vůbec. Co jsem ale měl či viděl Clappovu na semenáči, byl to vždy svérázný samorost, který si rozhodoval o síle růstu a nástupu plodnosti sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.4.2014 13:06

Wimpi, omlouvám se za nedodané fotky, ale digitálním fotoaparátem vládne manželka a nějak se mi zatím nesešly na jednom místě stromy, manželka, dobré světelné podmínky a foťák.

Asi dám manželce ultimátum, že když mi nenafotí třešně, tak ji nenaočkuji nové růže a místo 40 podnoží pávova šípku po zmrzlých nasázím rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.119 (?), 12.10.2014 9:09

Konference je dobrý opylovač pro Clapovu. Nezáleží na době zrání, ale na době kvetení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 102.232 (?), 12.10.2014 20:17

Děkuji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.8 (?), 31.10.2014 20:43

Dobrý den!

Chtěl bych se podělit o radost z ůspěchu pěstování hrušní.

Před třemi lety, jsem se na tomto vlákně radil jakou odrudu hrušně zvolit. Rozhodoval jsem se mezi Wiliemsovou a Clapovou. Nakonec jsem zasadil na semenáčích 2x Wiliemsovou a 1x clapovou,  kterou jsme kdysi měli na zahradě a dožila se asi 80 let. plody byli krásné velké a když se zadařilo, tak jsme z toho jednoho stromu nazbírali 250 litru do bečky. Bohužel při jedné velké vychřici se pulka stromu zlomila a strom začal schnout. 

Mládé stromky mám na semenáčích a na jedné Wiliems letos už byli 3 hrušky. nechal jsem tam jenom jednu aby stromek nevysilovali.Stromky měří asi dva metry.

Taky jsem zasadil na kdouli štíhla vřetena Wiliems, Konference, Bohemicu, Hardiho a všechny letos zarodili. Wilimsova je mezi štepovaná na Konferenci. Ješte bych chtěl sehnat Boscovu lahvicu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.8 (?), 31.10.2014 20:46

Wiliems

Wiliems
Wiliems
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.97 (?), 11.9.2015 2:43

Zdravím, vzhledem k nadmořské výšce 500 m, a poměrně nízkému profilu půdy na skále, máme leta letoucí Clappovu jako VK. Williamsova ve stejných podmínkách by asi za to nestála.  Clappova bezpečně vždy dozraje do vítečné chuti a bezvadné konzistence. Snad by byla v lepších polohách ještě lepší, tady to však plně postačuje. Sladka já vždy dost. Akorád jeji sklizeň se posouvá na poslední týden srpna a první týden v září. A je to strom, který alternuje ob rok.  Strupovitostí, pač nestříkám trpí, některé plody zvláště ty spodní jsou i zdeformované. Sklízím to česáčkem na holi a ty vrchní to je balada. Vůně, velikost, barva, konzistence a chuť mňam. Však také vosy a sršní vědí co je dobré. Osluněné plody mají červené nebo oranžové líčko. Takže já na Clappovu nedám dopustit. A do vyšších poloh doporučuji. Místo Williamsovy. 

pozn, Narouboval jsem i Clappovu červenou na pláně v polní cestě a je to to samé, snad jen plody jsou mírně menší. Sklízím ji fialovou a na skladu což je pár dní zjasní svou barvu do zářivě červené. Vůně, vzhled prostě balada.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
TomNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (356) - 3.131 (?), 15.7.2018 14:58
Ahojte, prva uroda, clappova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika