Hrušeň Clappova



host - 187.13 (?)
24.4.2014 5:13

Dobré ráno,

dám na vaše doporučení a rozhlédnu se po Konferenci na kdouli. Pokusím se ji sehnat ještě nyní. Nejsem si však jista, zdali v okolí najdeme vhodného opylovače. Kdy případně lze do koruny naroubovat druhou odrůdu?

Ze střihu Clappovy stále nejsem příliš moudrá. Mám tedy ponechat jen jeden výhon, který se pokusím co nejvíce narovnat a zapěstovat korunku výše? Stromek měl dle mého názoru dříve terminál uprostřed, ale je ustřižený a ošetřený voskem. Měly to tak všechny stromky Clappovy na prodejně...

Díky všem      M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 13.8.2014 16:19

No, od sousedů bych větve držel zkrátka abych nekazil sous.vztahy. Ale když to má být fakt velký strom, tak se bojím o stínění, že ho neudržím střiháním. Od 11hod.do večera je stín od něho na mém pozemku a z toho půl času na rajčatech vlevo.   No chtěl jsem malý, letní strom, ale prodejce chtěl tržit...   Uvažuju, že je poslední možnost jej přesadit a dát něco jiného na kdouli.  Nevím zda Clapp.s mezištěp. či Margarytu, či Červencovou...   chci pochoutku co si utrhnem a sníme hned či zítra. Díky předem za rady.

Tibor z UH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 13.8.2014 16:36

Malinko pochybuju, že se jedná o Clappovou, protože na semenáči začíná plodit velmi neochotně.Někdy trvá několik let(8-10),než se rozrodí.Na loňské plody se podívejte zde.Na pozdní datum nepřihlížejte, protože loňi byla sezona dozrávání o 14 dní opožděna, letos o 14 dní od standartu napřed.

Nakonec by jste mohl být rád, že se nejedná o Clappovou(kvůli strupovitosti,nutnosti ošetření), ale o nějakou jinou letní odrůdu... a možná rezistentní, když na Vaších plodech strupovitost není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2014 17:23

Loňské Rosťovy fotky Clappovy jsou ve vrcholné fázi konzumní zralosti (možná krapet za ní), kdy veškerá zelená barva zežloutne a hruška se z chruplavé stane až tekutě máslovitou. V tuto dobu vstupují do sklizňové zralosti, kdy je většina plodu zelená. Proto připouštím že na fotkách jde o Clappovu. Je pravda, že jinak na semenáčích začíná plodit pozdě.

Clappova
Clappova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 14.8.2014 16:56

Asi Denisa!!! Před chvílí jsem se díval na obrázky Prodej stro... a jako bych viděl své živé NE-Clapovky. Odrůda Denisa - kříž.Clapp. X Boscova lah. Píšou, že sklizeň polov. září, velké plody, odolná chorobám. Chuť nijak nevyzdvihují - bude asi obyč.  Máte ji někdo???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 21.4.2014 16:31

Je tady dokonce velká pravděpodobnost, že Clappová bude naroubována na hrušňový semenáč(Pyrus communis),a tedy je riziko,...nebo šance, jak to kdo vezme, tedy že z malého stromku vyroste velký strom, který bude rodit nejdříve cca po deseti létech.Clappová má ke kdouloňovým podnožím špatnou afinitu.

Já osobně mám Clappovou na kdouloňové podnoži MA, ale s mezištěpením, které se většinou dělá s odrůdami Hardyho, nebo s Konferencí, proto pěstuju vřeteno, a mohu si dovolit hustší spon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.13 (?), 22.4.2014 6:37

Dobrý den, ještě jednou moc děkuji za všechny přínosné informace. Vypadá to, že Clappovka to má u nás doma "spočítané" a přesadíme ji na sousední mez nebo na větší zahradu rodičů. Máme maličkou zahrádku, velký strom by se nám sem nevešel. Teď vyvstává otázka, jakou vhodnou odrůdou tuto hrušeň v naší nadmořské výšce nahradit... Doporučili byste mi nějakou? Mějte hezký den M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.4.2014 6:45

Konferencí určitě nic nepokazíte. Pro ještě menší stromek Karinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.13 (?), 24.4.2014 5:13

Dobré ráno,

dám na vaše doporučení a rozhlédnu se po Konferenci na kdouli. Pokusím se ji sehnat ještě nyní. Nejsem si však jista, zdali v okolí najdeme vhodného opylovače. Kdy případně lze do koruny naroubovat druhou odrůdu?

Ze střihu Clappovy stále nejsem příliš moudrá. Mám tedy ponechat jen jeden výhon, který se pokusím co nejvíce narovnat a zapěstovat korunku výše? Stromek měl dle mého názoru dříve terminál uprostřed, ale je ustřižený a ošetřený voskem. Měly to tak všechny stromky Clappovy na prodejně...

Díky všem      M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 22.4.2014 10:45

No a nebo jste mohli spolehnout se na to, co jsem radil hned v úvodu = nestříhat, potlačit růst hned v úvodu a co nejdříve uvést do plodnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 22.4.2014 11:46

Kdyby to bylo tak jednoduché, že by stačilo neostříhat stromek po výsadbě a byl z něj navždy zákrsek, nemusely by se vymýšlet slabě rostoucí podnože.
    Stromů s kmínkem 40 cm a šikmě se větvícími rameny do 8m v průměru máme plné zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika