Hrušeň Clappova



host - 31.134 (?)
19.4.2014 7:38

 Platí totiž pravidlo, že čím je řez radikálnější, tím bude následný stromek větší.-to je úplná hlúposť.Výsledná veľkosť stromčeka vždy závisí od odrody, použitého podpníka, pôdnych pomerov, výživy a polohy.   Stano

Podle fotek tipuji, že paní bydlí v úrodné nížině (např mezi Prahou a Mělníkem) a nepotřebuje podpořit růst v prvním roce tak jako u Vás ve vyšší poloze.-ďalší nezmysel.Každý novovysadený strom potrebuje podporiť rast, ak sa chceme dočkať skorej úrody.   Stano

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 31.134 (?), 19.4.2014 7:38

 Platí totiž pravidlo, že čím je řez radikálnější, tím bude následný stromek větší.-to je úplná hlúposť.Výsledná veľkosť stromčeka vždy závisí od odrody, použitého podpníka, pôdnych pomerov, výživy a polohy.   Stano

Podle fotek tipuji, že paní bydlí v úrodné nížině (např mezi Prahou a Mělníkem) a nepotřebuje podpořit růst v prvním roce tak jako u Vás ve vyšší poloze.-ďalší nezmysel.Každý novovysadený strom potrebuje podporiť rast, ak sa chceme dočkať skorej úrody.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 19.4.2014 19:18

Plodnost nyní nepotřebujeme.První co potřebujeme, je několikaletým výchovným řezem zapěstovat,posléze posílit kosterní větve, zapěstovat korunku.Až kmínek zesílí, zmocní, pak očekávejme nějakou kontrolní úrodu.Urychlení fáze, kdy stromek začne plodit, bez toho, aby zesílil, často vede ke zlomení, vyvrácení terminálu, vyčerpání stromku, a namrznutí.

Ani nevíme, na jaké podnoži je odrůda.Pokud je na semenáči, v kombinaci s později plodnou odrůdou, je stejně zbytečné čekat na úrodu, která může přijít za 5-8 let.

Vybral jsem slabší výhon, jako základ budoucího terminálu, který jsem zastřihl.Korunku zapěstovat výše.Níže založená korunka, nebo nízko vyvázané větve vřetena se hodí spíše do stěny, nebo pro slaběji rostoucí podnož pro pěstovaní v bezplevelné míse.Klasický čtvrtkmen, polokmen nám dovolí pod stromkem v budoucnu manipulovat npř.se sekačkou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 19.4.2014 22:18

Souhlas, na zapěstování čtvrtkmenu a vyššího stromku je toto řešení velmi pěkné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.13 (?), 19.4.2014 23:39

Dobrý večer, bydlíme u Českých Budějovic v nadmořské výšce 515 m n. m. Uvítala bych u stromu méně bujnější růst - šířka budoucí koruny cca 3 m. Díky mojí nepozornosti jsem koupila bohužel stromek na semenáči.  S ohledem na pozdní nástup do plodnosti nevím, zdali ho nevykopat a nezasadit místo něho jinou odrůdu. Máme tři malé děti a chtěla jsem stromek především kvůli nim. Výhon, který na fotce moudivláčka vypadá jako rovný, je stejně vyhnutý jako terminál, viz. přiložená fotka (foceno z jiné strany). Výška kmínku k nejnižší větvi činí 70 cm. Díky moc. M.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 20.4.2014 6:52

Zdravím do Budějic mě prvně clappova zarodila po 10 letech udělá to velkej strom přemístnil jsem jí na pole jsou moc dobre u domu jsem nechal odrudu ktera rodila druhým rokem měl jsem starost z přesazení staršího stromku a je to ok už krasně kvetou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 13.8.2014 0:05

Dobrý den, páni zkušení.

Před 4 roky jsem koupil svůj první stromek hrušeň Clappovu.Vysačka tam byla. Ale nevím jaká podnož. Tehdy jsem nevěděl, že jsou kdoule a semenáče. Pánovi jsem řekl, že mám malou zahrádku 6m šíře a hned sousedy. On že, čtvrtkmen až polokmen a já vzal.

Teď mám první úrodu 4ks plodů, které ještě drží pevně. Jsou zelené s náznakem červeného líčka. Hruš.kvetla pozdně až po ostatních v kraji. Vedle mám gutte Luisu-ta kvetla asi týden před údajnou Clapp.Kolega mi řekl, že to není Clappova. Když se dívám na fotky plodů na netu tak se mi to nezdá na Clapp.   Prosím kdo to pozná. Výška 4 metry.Kmínek má průměr 7cm. Letorosty jsou poslední roky 120cm.Jede jak vzteklá. Je to Clappova?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 13.8.2014 0:11

Nevím jak dát více fotek do jednoho příspěvku, tak zde další.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 13.8.2014 0:15

A celý strom.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?), 13.8.2014 6:33

Clappova to je a pravděpodobně na semenáči. Bude to velký a rozložitý strom, takže polovinu úrody budete mít za plotem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.116 (?), 13.8.2014 9:48

... a sousedům roste pomalu, ale jistě problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika