Hrušeň choroba



host - 22.18 (?) 
14.6.2011 10:05, zobrazeno: 5359x

Dobrý den, v květnu jsme si koupili hrušeň Dicolor, ale během dvou týdnů se na listem objevily tyto oranžové skvrny? Nevíte, co je to za chorobu?

děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 14.6.2011 10:10
Lidi čtěte a trošičku hledejte je to rez hrušnová je tu toho o tom spoustu napsane... JN
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.18 (?), 14.6.2011 11:15

tak takovou fotku jsem tu fakt ještě neviděla...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.75 (?), 14.6.2011 11:24

Nehledejte fotku, hledejte informace o houbové chorobě pod názvem "rez hrušnová".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.3 (?), 16.6.2011 17:14

Ano je tu o hrdzavke hruškovej popísaného dosť, ale asi to nestačí. Táto huba sa v posledných rokoch plošne rozšírila a čaká na vhodné podmienky, aby narobila škody a prestala byť len kozmetickým problémom. Pripadá mi to, že sa potácame v kruhu, raz si chorobu zavlečeme na hruške, potom na háklivom juniperuse. Je čas, aby bola vypracovaná metodika či už v SR a tiež i v ČR, asi treba zamedziť predaj nerezistentných borievok a prikročiť k ničeniu napadnutých. V našich podmienkach je prevencia proti tejto hrdzi už nevyhnutnou nákladovou položkou, ale naše snaženie mi pripadá bez nejakej plošnej koordinácie málo účinné. Je dobre, že i v tomto prípade bole hrdza spozorovaná, a po usmerneniach si nový majitelia hrušky iste všetko potrebné z príspevkou prečítajú.

Ing. Kunštek, Sekule

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 16.6.2011 17:24

Dobrý den, ano jistě máte pravdu. Bohužel každý řeší "jen" hrušky, ale my máme na zahradě napadené všechny jalovce. Vzhledem k tomu, že jich je opravdu hodně (plošně), tak i to je veliký problém! Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika