Hrušeň Chojuro



Stránky: 1,  2   
host - 219.2 (?) 
5.12.2012 17:40, zobrazeno: 23444x

Od léta mám zasazenou tuto hrušeň, ale nic moc o ní nevím. O jiných nashi hrušních je zde v různých vláknech již něco napsáno a přibývají i fotky, ale o Chojuru toho moc není.Zajímá mne například velikost plodů, jejich chuť, růst a podobně.Foto víttáno.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 5.12.2012 19:41

rust je stredni, koruna zprvu vzprimena, pozdeji rlozlozita

je castecne samosprasna, vhodnym opylovacem: Shinseiki, Hosui, Kosui

plod je stredni velikosti (160-250g), skladovatelnost max.3mesice, probirka nezbytná

plodnost nastava zahy po vysadbe, je rezistentní ke strupovitoisti a cerne skvrnitosti, netrpi bakter.spalou ruzovitych, vhodna do sussich poloh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.250 (?), 6.12.2012 9:40

Jedná se o asijskou hrušeň s kulatými hnědými plody.  Špatně srůstá s kdoulí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.1 (?), 6.12.2012 13:10

Počas dozrievania na sucho reaguje vysušovaním dužiny, ktorá stráca typickú rumovú príchuť a následne sa mení skôr na pachuť a stáva sa takmer nepoživaťeľnou.Po tejto premene na plodoch očernie stopka a začnú opadávať.Takže do suchých polôh ani náhodou.Skladovaťeľnosť je síce dlhšia, ale tiež na úkor kvality.    Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.2 (?), 7.12.2012 9:28

Dobrý den, ještě by mne zajímala ta velikost plodů u Chojura.Zdá se mi, že to pan mičurinec někde opsal, 250g není zrovna střední velikost to už je docela slušné.Letos jsem v jedné zahradě zahlédl asijkou hruseň a ta měla plody rzivé a velké asi jako stredně velké mandarinky. Tak mám pocit že to bylo Chojuro. Po oloupání z toho moc asi nezbyde. Nebo to byla jiná méně známá odrůda o které tu není nic napsáno.Je pravda že stromek tam mohl být tak druhým až třetím rokem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.1 (?), 7.12.2012 9:45
Veľkosť závisí od prebierky.Optimum je podľa mňa 100-160 g.Menšie nedosahujú dostatočnú kvalitu.Väčšie, pri nižšom zaťažení (silná prebierka, mráz) skôr prezrievajú a treba sledovať správnu zrelosť a včas obrať. Stano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 7.12.2012 10:17

obvykle je vaha kolem 160g, kdyz jich je málo tak jsou plody samozrejme vetsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 7.12.2012 21:32

Nesmie sa nechať prezrieť, potom vám d mesiaca odíde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.135 (?), 10.12.2012 21:34

Ešte nejaké foto.   Stano


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.135 (?), 10.12.2012 21:40

A ešťe jeden


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika