Hrušeň Bohemika



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.68 (?)
30.9.2016 12:54

"Navíc chuť většiny zimních odrůd je jen sladká bez příchuti, vůně, atd."

To mi přesně sedí na Bohemicu, kterou občas kupuji ze sadů. Sice je to už skoro na jaře, ale plody jsou pouze sladké "něco". Naproti tomu třeba Koporečka nakrechtovaná venku někde u zdi si stále drží to své kořenité aroma.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 193.82 (?), 29.9.2016 8:55, zobrazeno: 7301x

Dobrý den,

letos mi Bohemika došla zralosti k česání asi o 14 dní dříve, než jindy. Způsobeno asi jednak brzkým kvetením a jednak tropickým zářím... každopádně včera jsem vše očesal, protože jsem s hrůzou zjistil, že některé nahoře v koruně už začínají měknout...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 29.9.2016 12:45

Mně asi dvacet prvních plodů na stromku rozklobali ptáci, zbyly jen dva. Tato odrůda by neměla v kvalitě zklamat, že? Skladovatelnost bude v teplejším sklepě určitě mnohem kratší, než se uvádí. Alespoň podle těch v minulosti kupovaných Bohemik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.105 (?), 29.9.2016 16:25

Mě Bohemika zklamala, kvalita plodů nc moc, loni nebyla v polovině října dozrála a uvadala mi, letos je na konci září už zase přezrálá a polovinu mi sežraly sršně... navíc na slupce hodně tmavých skvrn a plody značně něvyrované...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 29.9.2016 21:54
Moje první tři plody jsou tvrdé jak kámen, dnes jsem je chtěl utrhnout, ale ještě jsem je tam nechal.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 30.9.2016 10:35

Na ty kupované Bohemiky jsem si nemohl nikdy stěžovat, z toho vycházím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 30.9.2016 7:33

Bohemica - moje skúsenosti s ňou sú pozitívne. Spomedzi neskorých zimných odrôd patrí u mňa medzi to najkvalitnejšie. Z tohtoročnej sezóny ťažko robiť dlhodobé závery, vegetácia u nás je posunutá o 2-3 týždne dopredu. A nemožno zabudnúť ani na tie jarné mrazy, podľa mňa sa čiastočne podpísali aj na tých plodoch ktoré prežili. Ak je Bohemica na dulovom podpníku, plody môžu dozrievať skôr. Z dlhodobého hľadiska ich u mňa oberám väčšinou v prvej dekáde októbra. Skladovateľnosť v nie ideálnej pivnici je u mňa cca do marca. Kamarát zabudol zopár plodov Bohemiky v chladničke a boli dobré ešte v júni.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.9.2016 10:51

Já zimní hrušky neskladuju a v podstatě je ani příliš nepěstuju. Jejich skladovatelnost je neodhadnutelná - napřed jsou tvrdé a pak náhle zhniličí. Navíc chuť většiny zimních odrůd je jen sladká bez příchuti, vůně, atd. Je to, předpokládám, dáno tím, že zimní hrušně jsou obecně náročnější na teplou polohu. Jedinou výhodu mají zimní hrušky v tom, že se dají sušit až v době, kdy se topí, čímž ušetří energii sušičky. Bohemica patří k těm nejlepším, i tak ji nenechávám déle než do Vánoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.68 (?), 30.9.2016 12:54

"Navíc chuť většiny zimních odrůd je jen sladká bez příchuti, vůně, atd."

To mi přesně sedí na Bohemicu, kterou občas kupuji ze sadů. Sice je to už skoro na jaře, ale plody jsou pouze sladké "něco". Naproti tomu třeba Koporečka nakrechtovaná venku někde u zdi si stále drží to své kořenité aroma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 30.9.2016 19:32

Tak abych se přiznal to "sladké nic" jsou teď moje Dicolorky. Kupované Bohemiky mně vždycky připadaly mnohem lahodnější. Zase nemám vhodnější slovo než plnější. Fádně sladká byla třeba Pařížanka, ne? Nebo alespoň ne moc dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 16.4.2017 21:12

Tak hlásím, že letos proti očekávání vyržely Bohemiky jedlé až do dneška. Tedy poslední 3 plody jsem vyhodil, protože zhniličkovaly "jen_tak_bez_rozloučení", ale předchozích 15 kg hniličkovalo pouze v případě otlaků.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika