Hrušeň Bohemica - pálení



host - 115.110 (?) 
2.10.2015 19:25, zobrazeno: 6678x

Dobrý den, chci se zetat, zda máte někdo zkušenosti s pálením hrušně Bohemica??? Mám asi 10 let staý strom a úroda je tak velká, že nevím, jak ji zpracovat, tak mě napadlo udělat kvas, ale nevím, zda to má vůbec smysl. Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.106 (?), 3.10.2015 9:06

Hrušeň Bohemica je raně zimní odrůdou, takže na to rozhodování, jak naložit s přebytky máte trochu času. Mám vyzkoušeno, že povidla z ní uvařená mají srovnatelnou kvalitu ať už je vaříte z padáku hned po sklizni, tak i z přebytků, které nestíháte dojíst na konci konzumní zralosti (po 3králích). Jediné sušení je lepší dělat co nejdříve. Zaměkávající plody se už zpracovávají na křížaky špatně. Ohledně kvasu radím nespěchat se zakládáním a poradit se v pálenici o termínu. Hruškový kvas nepatří k těm stabilním a je dobré mít založení kvasu načasováno tak, aby v termínu předokládaného dokvašení už v pálenici bylo za největším návalem zakázek švestkových (nebo letního ovoce). Kvalitní zpracování od zpracování ovoce až po lahvování hotové pálenky je důležitější než to, jestli ta či ona odrůda hrušně je na pálení lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.110 (?), 3.10.2015 19:32

Díky za radu. S pálením hruškového kvasu mám již jisté zkušenosti, ale z ranných odrůd, jen jsem chtěl vědět, jestli vůbec zakládat kvas z této odrůdy hrušek, zda má někdo s touto odrůdou zkušenosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 115.110 (?), 10.10.2015 17:44

Hrušky jsem dnes ochutnal a jsou velmi sladké, ale tvrdé. Asi to vyzkouším a nadrtím je do bečky a uvidíme. Podle netu se trhají v polovině října a dozrávají až v lednu. Ale je zbytečné, podle mě čekat na leden, v utrhnuté hrušce už žádný cukr nepřibyde. Za pokus nic nedám. Nemáte někdo zkušenosti s pálením pozdních odrůd hrušek. Za každou reakci budu rád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 12.10.2015 8:20

Kvas z pozdních hrušek se dá připravit dobře, dokonce jeho vedení je snazší než u letních odrůd (má víc kyselin a venku nen í tak horko). Výsledký destilát je ale oproti letním hruškám obvykle trochu méně aromatický.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.2 (?), 11.10.2015 21:42

Naše první Bohemica... 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika