hrušeň Jana



Stránky: 1,  2,  3   
host - 138.66 (?) 
21.11.2006 10:14, zobrazeno: 38509x
Nemohu nikde sehnat informace o hrušce Jana. Budu rád, když napíšete a nebo alespoň dáte tip, kde se dozvím více. Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 79.70 (?), 9.12.2006 15:14

Dobrý den!

Našel jsem pro Vás info o hrušni JANA. Je to nenáročná odrůda,pěstovatelná ve všech hrušňových polohách. Je to zimní odrůda,plody velké, krátce baňaté, zelené, chuť navinulá, výborná. Spolehlivými opylovači jsou "Clappova","Williamsova" a další nové. Na stromě dozrává začátkem října, konzumně v polovině listopadu. Skladovatelná je přes prosinec, v chladírně do února. Vhodná je pro všechny pěstitelské tvary,do zahrádek i k velkopěstění.

Zdroj: Christel Rupp: Ovocné stromy a keře, Rebo 2005

S pozdravem Tony Skřipčák, 9 let, Ostrava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.125 (?), 1.1.2007 17:03
Moc děkuji, jsi bezva kluk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.170 (?), 24.7.2007 7:15

Dobrý den,

mám hrušeň Jana už zhruba 10 let. Plodí mi od 6-tého roku a jsem s ní velice spokojen. Má opravdu velké, široce baňaté plody, sladké, kořeníté chuti. Dužnina je máslová, rozplývavá. Dozrává mi tak koncem listopadu, ve sklepě mi v pohodě vydrží do ledna. Podle mě je květ velice mrazuvzdorný, protože mi plodila i v roce 2005, kdy v době květu přišel mráz až kolem -6C a to mi očernala i slíva Malvazinka, jinak platící jako nejmrazuvzdornější slíva. Vřele Vám ji proto doporučji. S opylením nemám problém, ale musím konstatovat, že mám na zahradě ještě Boskovu, Alfu, Clapovu, Dicolor, Bohemicu a Madame Verte (ta dosluhuje).

Martin, Český ráj, 245 metrů nad mořem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.124 (?), 24.7.2007 19:36

Mohu jenom potvrdit.

                                Milan Boštička

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 198.126 (?), 27.10.2007 23:32

Překvapuje mi, že vám začala hrušeň Jana plodit až šestým rokem? To určitě nebude naroubovaná na kdouloni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 196.170 (?), 5.11.2007 11:05
Pokud mě paměť neklame, je na semenáči. Ona měla na květ už i dřív, ale zdála se mi mladá, tak jsem asi 2 po odkvětu provedl likvidaci :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Š - (3) - 193.36 (?), 23.10.2008 5:09

Já mám na zahradě asi 30m od jany konferenci a zřejmě je i ta jako opylovač rovněž dobrá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.135 (?), 3.1.2011 11:27

Zdravím. Měla jsem možnost ji před vánoci ochutnat spolu s dalšími snad dvaceti odrůdami a byla jednoznačně nejlepší jak ve vůni, tak v chuti. A to u všech účastníků. Takže je pro mě horkým kandidátem do nové zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.123 (?), 30.10.2012 16:54

Zdravím, jedol som tento rok plody hrušky Jana. Šťavnaté veľké zelené plody, s miernym hrdzavým líčkom. Čo mi ale vadilo, tak to bola mierne trpkastá šupka, ktorá nerobila celkom najlepší dojem. Takže zatiaľ dávam prednosť jesenným odrodám, uvidíme, čo predvedie na budúci rok odroda Erika. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika