Grosdemanche



Stránky: 1,  2   
host - 168.18 (?) 
7.10.2012 13:19, zobrazeno: 7548x

Hrušeň mám asi 15 let, na visačce byl tento název. Po přesazení teprve teď začala rodit, hrušky jsou pěkné, ale bez chuti. Rez se mi daří likvidovat postřikem, kámenčivost má taky - nepoznám, zda to není virus, po přidání boraxu je to možná malinko lepší. Po sklizni jsou hrušky uložené ve sklepě a zdá se mi, že vadnou, neměknou ale vadnou. Nikde jsem tuto odrůdu neobjevila, abych věděla, jak zraje ap., až tady jsem o ní našla zmínku. Nemá někdo povědomí, co je to za druh a kde dělám even. chybu??

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 7.10.2012 13:39

Možná o ni máte málo informací, protože ji píšete nesprávně  - má být Grosdemange. Je to zimní odrůda, která touto dobou ještě nebývá k jídlu. Obecně lze říci, že zimní hrušky jsou na rozdíl od zimních jablek dost náročné na teplo. V horších polohách sice plodí a uzrají, ale často i po uskladnění chutnají jako řepa. Totéž platí i pro Grosdemange. V takových polohách je lepší se orientovat na letní a podzimní odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 7.10.2012 13:40

Zadejte si Grosdemange s "G" místo "ch"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.18 (?), 7.10.2012 14:20

Děkuji oběma, našla jsem, název jsem si opsala špatně, proto...  Takže počkám do ledna a uvidíme, jaká bude, pokud tedy plody vydrží, sklep není zas tak moc chladný. Díky za rychlé odpovědi. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.142 (?), 7.10.2012 14:46

Pán Vysloužil to napsal trefně. Táto odrůda je náročná na polohu i půdu. V dobrých polohách dává ovoce velmi dobré, sladké s příjemnou kořenistou chutí, Dužnina je rozplývavá, nehnědne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 7.10.2012 15:23

Už jenom doplním, jestli se na tom vadnutí také nepodílela předčasná sklizeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.18 (?), 8.10.2012 11:47

Je pravda, že máme špatnou, jílovitou zem, jsme asi 400 m n.m. Pár let už hnojím jen kompostem, protože nemáme kravský hnůj jako kdysi a chemii moc nemusím. I přes tuto péči bylo hrušek dost a pěkné, jenže kozel zahradníkem - asi jsem opravdu sklidila brzy, v půlce září, protože to padalo. 

Prosím ještě poraďte, čím to mám hnojit, a já se pro příští rok musím polepšit. Díky moc všem. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.10.2012 11:53

Bez rozboru půdy Vám nikdo fundovaně neporadí. Budete-li dál hnojit kompostem, určitě neuděláte chybu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.31 (?), 18.12.2012 16:53

Letos je Grosdemange hodně dobrá, tak jako všechny zimní hrušky. Dužniná jemná, málo šťavnatá, (jediné mínus, mohla by být
šťavnatější) hodně sladká (asi proto to synonymum Čistecká banánová). Chuť je kořenistá, velmi příjemná. Asi před 4 lety se v Litomeřicích umístnila, co se týče chuti na 6. místě, celkově na 13. z 35 odrůd.

Grosdemange
Grosdemange
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.10 (?), 28.7.2021 22:53

Táto zimná odroda hrušky sa tiež vytratila z ponúk predajcov ovocných stromkov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika