Dicolor



host - 189.156 (?)
21.1.2017 22:34

Inu moc se nemám k čemu vyjadřovat. Dicolor jsem určitě chutnal, dojem z ní byl sladká, chutná hruška s dobrou konzistencí. Nějaký jiný zapamatovatelný pocit tam nebyl. Abych ji mohl lépe zhodnotit, musel bych ji zas někdy ochutnat. Nebylo tam určitě nic tak typického čím se vyznačuje třeba Kozačka, Špinka, Salisbury, Mechelenská, nebo Koporečka. Nevěřím že kvalita starých ušlechtilých odrůd bude někdy překnonána, není to totiž možné, jejich chuť je totiž esencí pravé hruškové chutě! Jistě může se stát, že nové odrůdy budou průměrnému člověku chutnat více, ale jistě ne proto že budou chutnější. Ať si každý domyslí, kam tímto mířím... Podobně jako byla devalovována třeba chuť ušlechtilé Kožené renety zimní může být devalvována klidně královna hrušní Koporečka.. Že přeháním? Nemyslím v podstatě ta situace už tu dávno je. Kdo z nás tře¨ba Koporečku někdy chutnal hm? Nemyslím si že to je odrůda vhodná jen pro pár nadšenců, to opravdu ne...

           Ing. Fidla

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 13.1.2017 18:03
Já fakt nevím, co by jste chtěli, drazí. Kupované větší, dobře vybarvené plody už nemám, ale i těch pár "mrzáků", stejných jako na fotce v tomto vlákně, jsou podle mě chutné. Řekl bych dokonce, že velmi a stále drží. Žádnou hrušku nelze srovnávat s Boscovou flaškou. Dicolor je něco jiného, ale vůbec né špatného.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 72.19 (?), 21.1.2017 20:06
At nevychvalujem pouze stare odrudy, je potreba pochvalit i nektere novejsi (Petr bude mit radost), napriklad Dicolor. Foto z lonske stedrovecerni tabule. Spickove chuti dosahla i v bezmala 600m.n.m. Letos vynechala. Mittwoch
Dicolor na Vanoce 2015
Dicolor na Vanoce 2015
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 21.1.2017 21:06

"No jistě", jak říkal Miroslav Donutil v Černých baronech, nebo Tankovém praporu. Pánové Vysloužil, Hlavatý, Palo, MvA, Jano, zřejmě nikdy nepoznali pravou kvalitu plodů Dicoloru. Škoda, že se navzdory všem nevyjádří i pan inženýr Fidla. Nebojte se, pane inženýre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.149 (?), 21.1.2017 21:19
Petře, je to presne naopak, pravú kvalitu Dicolor (a z vlastnej záhrady) som spoznal veľmi dobre... Zopakujem už neraz povedané: Dicolor nie je zlá hruška, ale ak ju porovnáte s (mojimi) Boskovkami, Nojabrskými či Harrowkami, tak na ne jednoducho nemá. Možno Vás poteší, že posledné Dikolorky ešte mám v pivnici (už ale nie sú fotogenické 😉). Ako bolestné za to čo som napísal špeciálne pre Vás pridávam fotku celkom peknej Dikolorky z mojej záhrady (prečo ju tam asi tak mám...?). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 21.1.2017 22:34

Inu moc se nemám k čemu vyjadřovat. Dicolor jsem určitě chutnal, dojem z ní byl sladká, chutná hruška s dobrou konzistencí. Nějaký jiný zapamatovatelný pocit tam nebyl. Abych ji mohl lépe zhodnotit, musel bych ji zas někdy ochutnat. Nebylo tam určitě nic tak typického čím se vyznačuje třeba Kozačka, Špinka, Salisbury, Mechelenská, nebo Koporečka. Nevěřím že kvalita starých ušlechtilých odrůd bude někdy překnonána, není to totiž možné, jejich chuť je totiž esencí pravé hruškové chutě! Jistě může se stát, že nové odrůdy budou průměrnému člověku chutnat více, ale jistě ne proto že budou chutnější. Ať si každý domyslí, kam tímto mířím... Podobně jako byla devalovována třeba chuť ušlechtilé Kožené renety zimní může být devalvována klidně královna hrušní Koporečka.. Že přeháním? Nemyslím v podstatě ta situace už tu dávno je. Kdo z nás tře¨ba Koporečku někdy chutnal hm? Nemyslím si že to je odrůda vhodná jen pro pár nadšenců, to opravdu ne...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.134 (?), 22.1.2017 7:26
Ing.Fidla: Len 2 poznámky. 1. "...zapamatovatelný pocit tam nebyl...". Dokonalá charakteristika presne vystihujúca túto hrušku. 2. "...není to totiž možné..." Inu, a je možné, že Ultimate Warrior s touto prognózou trochu preháňa? IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.240 (?), 22.1.2017 10:32

Docela nechápu, proč stále porovnáváte Dicolor s nějakými starými odrůdami, dokonce s Boscovou lahvicí. Když už, tak s něčím novějším. Že Dicolor má svoji osobitě lahodnou chuť jsem si připomněl právě v tomto roce, kdy se plody kvalitativně opravdu povedly. Taky jsem se domníval, že vyjádření inženýra Fidly o Dicoloru, jako o nejpovedenější odrůdě pana Boumy, mělo nějaký větší význam, ale nemělo. Taky koukám, že pan Hlavatý byl zřejmě velký metalista, když používá termíny jako "Ultimate Warrior". Tak HEAVY METALU zdar, Ivane. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.156 (?), 22.1.2017 10:41
Ne nemělo, já už jsem ale víckrát tady naznačil, že nejsem žádný velký expert přes nové odrůdy a taky jsem myslím dostatečně vysvětlil proč. Dicolor je určitě nejznámější z odrůd z dílny pana Boumy a tedy mu nelze snadno uniknout... Pěkná barva, rozumná velkost plodů i velice dobrá chuť. Já mu nemám co vytknout, až snad na tu nepříliš vekou originalitu chuti, ale nemůžu ji moc hodnotit, nakolik nemám ted k této odrůdě přístup. Ing. Fidla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.25 (?), 22.1.2017 11:22
Petře, Petře, zasa unáhlené závery. To U.W. ma napadlo spontánne pri písaní reakcie, ani netuším že to má nejaký copyright. A mal to byť kompliment pre ing.Fidlu. Naozaj. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.130 (?), 22.1.2017 11:43

Docela nechápu, proč stále porovnáváte Dicolor s nějakými starými odrůdami, dokonce s Boscovou lahvicí. Když už, tak s něčím novějším.

Petře ja nemôžem chuť Dicoloru porovnať s inými novými odrodami pretože ich nemám.Môžem ju porovnať len s Wiliamsovou, Konferenciou,Boscovou a Lucasovou.A to sú všetko staré odrody ktoré mne osobne chutia viac ako Dicolor okrem Lucasovej ale na Lucasovu asi nemám dobrú polohu takže to nie je chyba odrody.V oblasti kde pestuje hrušky pán Ivan by pravdepodobne Lucasova bola v chuti pred Dicolorom.     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika