Čtvrtá hrušeň - doporučte odrůdu



Stránky: 1,  2,  3   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
6.12.2013 10:36, zobrazeno: 22570x

Při nákupu jabloňových podnoží jsem k nákupu přidal dvě kouloně (Adamsova) a nyní se rozhoduji, co na ně naroubuji. Na zahradě již mám vřetena Jana®, Bohemica®  a Concorde®.

Při výběru potřebuji aby odrůda snášela řez na kompaktní intenzívní tvar a byla dobou zrání i chuťovými vlastnostmi jiná než výše uvedené.

Pokud víte, že bude potřebovat mezištěpování, doporučte kterou z mých na to použít. Nejvíce letorostů pro roubování mám na odrůdě Jana®.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 14.232 (?), 6.12.2013 19:18

Letos mě velmi uspokojila Decora - konzumní zralost v nekvalitním (teplém, suchém) skladu v listopadu, chuťově výtečná, sladce navinulá, máslová. V dobrém sklepě by se dala jistě uchovat do vánoc.

Z vašich cv mám Bohemicu, ještě nedozrála ke konzumu, bude pozdnější (vánoce?). J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 7.12.2013 18:12

Decora je zhruba konzumně zralá ve stejném období jako Jana. Uvažuji spíše o odrůdě velmi pozdní s výdrží srovnatelné s jablky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 7.252 (?), 7.12.2013 23:13

Neskora s dobrou skladovatelnostou by mala byt Novembra - Nojabrskaja. Sam ju nemam, ale papierovo je hodnotenie velmi pozitivne. Bohuzial v okoli su same jalovce, takze s hruskami je to problem (mimo nashi ktore hrdzi odolavaju) a miesta tiez uz malo... Ale k vianociam by chutilacheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.12.2013 15:01

Tak přemýšlím o letní Alici a o pozdně zimní odrůdě Nela či Petra.

Smím poprosit o zasvěcené komentáře (od těch co je mají)? Tedy spokojenost s chutí, náročnost na polohu, jaký mají tvat/podnož,...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.12.2013 11:39

Nela je docela dobrá, střední velikosti, ale nevydrží mi příliš dlouho
Petra má krásné, velké protáhlé plody u kalichu skosené. U mě, bohužel, nedozrají do kvality, aby se daly jíst 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 18.1.2014 12:51

Dojídám poslední hrušky a opět přemýšlím, kterou pozdně zimní odrůdu vybrat. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.134 (?), 18.1.2014 13:24

Z pozdezimných hrušiek mám najradšej odrodu Beta.Spolu s Bohemikou vydrží v pohode ešte 2 mesiace.Z mojich nových odrôd ma zaujali prvé plody Nordhauser forelenbirne, a z letných má zaujímavú chuť Radana.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 18.1.2014 13:48

Beta stejně jako Pařížanka nejsou od Bohemiky příliš daleko ani chuťově ani dobou skladovatelnosti. Hledám něco co se nedá nahradit pouhým puštěním Bohemiky výš pro vyšší sklizeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.134 (?), 18.1.2014 14:17

Asi s vašimi chuťovými pohárikmi nebude všetko v poriadku lebo tieto odrody sú v chuti úplne odlišné.Okrem toho Parížanka v obyčajnom sklade už končí, a v porovnaní s Betou a Bohemikou je kvalitatívne o 2 triedy nižšie.  Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika