Čtvrtá hrušeň - doporučte odrůdu



Stránky: 1,  2,  3   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?) 
6.12.2013 10:36, zobrazeno: 22628x

Při nákupu jabloňových podnoží jsem k nákupu přidal dvě kouloně (Adamsova) a nyní se rozhoduji, co na ně naroubuji. Na zahradě již mám vřetena Jana®, Bohemica®  a Concorde®.

Při výběru potřebuji aby odrůda snášela řez na kompaktní intenzívní tvar a byla dobou zrání i chuťovými vlastnostmi jiná než výše uvedené.

Pokud víte, že bude potřebovat mezištěpování, doporučte kterou z mých na to použít. Nejvíce letorostů pro roubování mám na odrůdě Jana®.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 14.232 (?), 6.12.2013 19:18

Letos mě velmi uspokojila Decora - konzumní zralost v nekvalitním (teplém, suchém) skladu v listopadu, chuťově výtečná, sladce navinulá, máslová. V dobrém sklepě by se dala jistě uchovat do vánoc.

Z vašich cv mám Bohemicu, ještě nedozrála ke konzumu, bude pozdnější (vánoce?). J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 7.12.2013 18:12

Decora je zhruba konzumně zralá ve stejném období jako Jana. Uvažuji spíše o odrůdě velmi pozdní s výdrží srovnatelné s jablky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 7.252 (?), 7.12.2013 23:13

Neskora s dobrou skladovatelnostou by mala byt Novembra - Nojabrskaja. Sam ju nemam, ale papierovo je hodnotenie velmi pozitivne. Bohuzial v okoli su same jalovce, takze s hruskami je to problem (mimo nashi ktore hrdzi odolavaju) a miesta tiez uz malo... Ale k vianociam by chutilacheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.12.2013 15:01

Tak přemýšlím o letní Alici a o pozdně zimní odrůdě Nela či Petra.

Smím poprosit o zasvěcené komentáře (od těch co je mají)? Tedy spokojenost s chutí, náročnost na polohu, jaký mají tvat/podnož,...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 13.12.2013 11:39

Nela je docela dobrá, střední velikosti, ale nevydrží mi příliš dlouho
Petra má krásné, velké protáhlé plody u kalichu skosené. U mě, bohužel, nedozrají do kvality, aby se daly jíst 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 18.1.2014 12:51

Dojídám poslední hrušky a opět přemýšlím, kterou pozdně zimní odrůdu vybrat. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.134 (?), 18.1.2014 13:24

Z pozdezimných hrušiek mám najradšej odrodu Beta.Spolu s Bohemikou vydrží v pohode ešte 2 mesiace.Z mojich nových odrôd ma zaujali prvé plody Nordhauser forelenbirne, a z letných má zaujímavú chuť Radana.   Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 18.1.2014 13:48

Beta stejně jako Pařížanka nejsou od Bohemiky příliš daleko ani chuťově ani dobou skladovatelnosti. Hledám něco co se nedá nahradit pouhým puštěním Bohemiky výš pro vyšší sklizeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.134 (?), 18.1.2014 14:17

Asi s vašimi chuťovými pohárikmi nebude všetko v poriadku lebo tieto odrody sú v chuti úplne odlišné.Okrem toho Parížanka v obyčajnom sklade už končí, a v porovnaní s Betou a Bohemikou je kvalitatívne o 2 triedy nižšie.  Stano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika