Co mužu naroubovat na jeřabinu



Stránky: 1,  2   
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 255.178 (?) 
11.3.2011 19:47, zobrazeno: 11613x

Na pozemku mi roste plana jeřabina proto se ptám co by šlo na ni naroubovat kromě aronie.Tu už mám.odborníci skuste poradit.Prosím ale o v praxi ověřené příklady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 24.155 (?), 11.3.2011 20:39

Co takhle jeřáb sladkoplodý moravský? Snad i hrušky - podzimní očko se mi chytlo. Jak na jeřábu poroste to teprve uvidím. Zkoušel jsem i mišpuli, ale ta mi nepřirůstala a nakonec odumřela. Tolik z mojí praxe, určitě něko koukne do literatury a poradí více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 11.3.2011 21:20

Kdysi byla v časopise Zahrádkář zmínka o tom, že jeřáb je použitelný jako podnož pro jabloně na pozemcích "zamořených" hryzci a podobnou havětí. Myslím, že by bylo vhodné, abyste se zde podělil se zkušenostmi, které byste v tomto získal. Zdraví jenamater.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 11.3.2011 22:39

na hrušky fáájn

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 255.178 (?), 12.3.2011 14:25

Tak zkusím tu hrušku, Špinku at je pak co pálit.Jo a děkuji za reakce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.80 (?), 20.3.2011 23:04

Zdravím,

 na jeřáb jsem rouboval mišpuli i kdouli, rouby se chytly, ale otloukl mi to srnec takže nemám reprezentativní důkazy. Obé se velmi dobře chytlo na hloh a to jak za kůru tak kopulací ale o tom jsem psal už jinde.

Na jeřabinu bych zcela určitě rouboval Aronii, Jeřáb Moravský sladkoplodý a zkusil bych také Amelanchier. Ale zatím nemám vhodný materiál tohoto druhu. Zajímavostí by jistě bylo zkusit podnož jeřáb muk + aronie nebo amelanchier.

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 255.178 (?), 28.5.2011 16:59

Tak jak jste poradili, narouboval jsem 2 odrudy prastaré hrušky.Rouby už mají asi 30 cm přírustky.Jedou jak divé.Nejlepší ujmutí z mého letošního roubování.Takže zatím spokojenost.Až nafotím dám fotky.Roubováno kopulací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Samson - (9) - 162.58 (?), 4.11.2011 20:39

Jak Vám ty hrušky na jeřábu zatím jdou?

Já chci zkusit něco podobného, kvůli tomu, abych ty hrušně potom vysadil do horší půdy.

Každopádně naštěpit na to jeřáb sladkoplodý je taky dobrý nápad.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 189.104 (?), 5.11.2011 18:15

Dopadlo to zatím takhle.Jak jsem sundal uvazky polovina roubu odpadla.malem jsem se rozbrečel.Druhou polovinu co drží jsem ihned zakratil.Ty hrušky oproti jeřabině intenzivně rostou a jsou o polovinu silnější.Je to roubovano v korunce takže to bude do budoucna problém.Asi to z afinitou nebude to pravé ořechové.Příležitostně dodám fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 5.11.2011 19:49

Já jsem zkoušel na jeřábu Tatarovu hrušku. Roste celkem dobře. Rouboval jsem v korunce. Zatím žádný problém s afinitou nebyl, nic neupadlo.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika