Co je to za škůdce u hrušně?



Stránky: 1,  2   
AdriM - (7) - 141.222 (?) 
23.9.2012 20:07, zobrazeno: 7959x

Prosím můžete se kouknout na obrázek a napsat laikovi co je to za nemoc - škůdce? Původně byly jen červené tečky, myslela jsem, že je to klasická rez u hrušek, ale nedávno se zespodu listů vyrojila tahle hrůza.. Dá se to nějak zachránit? Děkuji Andrea

Hrušeň škůdce
Hrušeň škůdce
list
list
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 202.78 (?), 23.9.2012 20:13

Viz Škůdce na listech hrušní - jedná se v podstatě o plodnice. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.182 (?), 23.9.2012 23:01

Je to jen další vývojová fáze té klasické rzi hrušňové  ;-))   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jirka_S - (4) - 150.245 (?), 7.10.2012 21:55

Dobrý den,

mám na hrušni (Jana) též výskyt rzi. Čínský jalovec, který jsem měl neznaje jsem zlikvidoval už před dvěma roky, ale budu mít asi i ten j. sabina. Chci se zeptat jestli má cenu hrušeň na jaře před květem stříkat, když je už napadená cca třetím čtvrtým rokem nebo ji pokácet což se mi nechce - je stará asi 8 - 10let.

Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.211 (?), 7.10.2012 22:03

Hrušeň je napadána rzí každoročně - vždy nové napadení. Zdroj infekce není v hrušni jednou provždy (třeba jako virus šarky u švestek). Pokud byste tuto hrušeň vykácel a vysadil novou, budete se rzí úplně nastejno, jak jste doteka.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 7.10.2012 22:57

Spíš se poohlédněte po jalovci, který je doménou rzi hrušňové a pokuste se majitele přimět k postřiku jalovce.Ti moudří budou ochotni k postřiku přistoupit, ty bezohledné nepřesvěčíte.Tak už to na tomto světě bývá.    AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.211 (?), 7.10.2012 23:33

Jalovce byste musel stříkat v okruhu několika set metrů a musel byste se trefit do správného období, jdy je rez na jalovcích fungicidem zničitelná.

To je efektivnější dvakrát, třikrát postříkat vlastní hrušeň (také ve správnou dobu)  a se rzí máte pro daný rok klid.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jirka_S - (4) - 150.245 (?), 8.10.2012 22:38

Tou správnou dobou je postřik před květem? A kdy další?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 8.10.2012 22:42

Před květem a po odkvětu Baycor 25WP           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 229.77 (?), 8.10.2012 22:47

Před květem, po květu a pak třeba ještě alespoň jeden či dva.

Mohl byste to vysledovat podle oranžových rosolovitých útvarů na větvičkách jalovců - chvojky klášterské, čínského a prostředního: v době, kdy se tyto houbovito-rosolovité útvary vytvářejí, produkují spóry rzi a tyto spóry při dopadnutí na mladé pletivo hrušně - nejčastěji listovou čepel - vyklíčí a později v létě pak vytvoří rezavou skvrbnu a následně na podzim na rubu listů plodničky - a z nich se zase uvolňují výtrusy, které infikují jalovce...

Ale to všechno je zde na fóru a celkově na internetu a v literatuře již mnohokrát psáno...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika