Co je hrušni?



host - 160.2 (?) 
16.5.2011 23:31, zobrazeno: 6842x

Dobrý večer,

nevíte někdo, co je hrušni Williamsova červ. na obr.? Ošetřena oleoekolem, krásná, bez známek čehokoliv, letos poprvé ukázala plody. Koncem týdne jsme stříkala broskev Mospilanem proti mšicím a všimla jsem si mšice i na hrušni, tak jsem ji vzala taky. Je možné, že jsem ji tím "spálila"??? Nebo by se mohlo jednat o omrznutí? Minulý týden byly i tu na Jižní Moravě ranní mrazíky, hrušeň je blízko potoka, částečně kryta plotem. Ale to vadnutí a zčernání mladých výhonků jsme spozorovali až včera.

Poradí někdo??? 

Bar.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 160.2 (?), 16.5.2011 23:33

Bar.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.69 (?), 17.5.2011 8:44
Dobrý deň! Zvädnuté špičky konárov sú spôsobené okrídleným škodcom z r. Insecta, ktorého ste si pomýlila s voškami. Ak byste sledovala hrušku ďalšie 2 dni, našla byste medzi listami pavučinky. Použitým Mospilanom ste škodcu dokonale zničila. Postihnuté konce znekrotizujú a odpadnú, alebo ich odstrihnite. Žiadna pohroma, zo záložných pukov nepoškodených častí vyrastnú nové konárky. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 17.5.2011 14:12

Pán Pavol, rod Insecta neexistuje. Insecta je latinsky hmyz a to je, tuším, třída, nikoli rod. Ostatně i mšice (vošky) patří mezi hmyz - řád stejnokřídlí, rod mšice..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.47 (?), 17.5.2011 14:43

Pane Miloši, ďakujem za upresnenie, či opravu môjho písmenka r., aj keď som nerozviedol, čo znamená. Máte bohatú fantáziu. Doteraz ste zmysel pre nepodstatné detaily neprejavil. Mospilan, ktorý pani použila, je insekticíd a to je v danom prípade jej problému s hruškou podstatné a dôležité. O tom, že by insekticíd nezabral na vošky (mšice) som predsa nepísal. Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.144 (?), 24.7.2011 18:30

Správna pripomienka, ide naozaj o triedu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika