Choroba hrušně



Stránky: 1,  2   
Kryspinxx - (5) - 220.3 (?) 
26.4.2011 20:42, zobrazeno: 10362x

Prosím o radu ohledně hrušně bohemica. Již několik let má malé přírůstky, některé květy zhnědnou a opadají. Nyní jsou listy po narašení narůžovělé.Zkoušel jsem nafotit i zbytnělé přírůstky.

Bohemica
Bohemica



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 26.4.2011 21:13

Zkuste postižený zhnědlý květ rozřínout a pečlivě uvnitř prohlédnout. Najdete-li v květu žlutou larvu, je to dílo květopase jabloňového.

Je to ale zvláštní, já Bohemicu ošetřuji insekticidy jen proti přezimujícím škůdcům, případně, když se vyskytnou mšice a dosud jsem žádný problém neměl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.225 (?), 26.4.2011 21:15

Sice Vám neporadím, ale doporučím Vám nesnažit se fotit takové detaily: snažíte se fotit moc nablízko a není to ostré a nic na tom není vidět.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kryspinxx - (5) - 220.3 (?), 26.4.2011 21:22

Zítra se pokusím udělat lepší foto. Pokud nebude pršet... Zolone na to nepomáhá. Provedl jsem několik postřiků proti mšicím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 26.4.2011 21:24

Nevím, ale nic zvláštního mi to nepřipadá. Malé přírůstky mohou být nedostačujícím řezem nebo hnojením, pár hnědých květů květopasem (stejně nemohou být ze všech květů plody), lístky zjara někdy mívají růžový tón - pak zezelenají...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kryspinxx - (5) - 220.3 (?), 26.4.2011 21:42

Hnojením to asi nebude. Na tom obrázku co se nepovedl je napadená celá větvička 4-5 květenství. Pak to zhnědne a nevyrostou ani listy. Zajímavé je, že to více napadá starší dřevo. Na vrcholku koruny to není. Větvička se pak zduří a příští rok to dřevo jako zkorkovatí. Zkoušel jsem letos oleoekol a před květem Baycor. Napadlo mně jestli to není strupovitost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.55 (?), 27.4.2011 13:00
Dobrý deň! Skúste pozdĺžne rozrezať zopár zdurených konárkov, či nenájdete vnútri dreva húseničku alebo chodbičku. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kryspinxx - (5) - 220.3 (?), 27.4.2011 16:33

Rozřezal jsem tu zduřeninu a takto to vypadá.  Přidávám i foto zaschlých květů.

Rozříznutá zduřenina
Rozříznutá zduřenina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 27.4.2011 22:47

To dřevo se mi nelíbí, ale bohužel poradit neumím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 196.170 (?), 28.4.2011 7:00

Mám na té samé odrůdě to co Vy a to vždy když zjara přijde mrazík. Asi před 14-ti dny bylo u nás -5C a hrušeň už měla rašící pupeny, ty co byly narašené nejvíc lehzce zčervenaly a také se kroutí. Loni, kdy mrazík nebyl to vůbec nebylo. Ale zda to má 100% souvislot, to nevím. Každopádně na hrušní Konference a Jana, které jsou vedle to není a ani nikdy nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika