Červnová



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
30.7.2015 9:10

Červencová to není, tu jsem měl taky, ta zrála později, měla větší a méně sladké plody, které nasazuje jednotlivě, ne v takových chomáčích.  Růst Červencové je slabý, u této hrušně naopak bujný. Potomek by to samozřejmě být mohl. Pan AB ji určil jako Bunte Julibirne,  podle zahraničních obrázků tak i vypadá. A. Dvořák však uvádí, že B.J. je synonymum pro Červencovou. Takže jsme zase na začátku.
    Původní stromek jsem koupil za totáče jako Thirriotovu (už tehdy se občas prodávalo něco jiného než byla skutečnost), nelze taky vyloučit omylem zapěstovanou podnož.  Rouby samozřejmě poskytnout můžu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 33.65 (?), 16.7.2014 23:01

jaký je rozdíl mezi červnovou a červencovou? já znám z atlasů jen červencovou. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 18.7.2015 20:41

Ani letos nestihly první plody "Červnové" dozrát v červnu. Nicméně bezmála dva týdny již zrající plody sklízím.

Pozn.: Červencová je zaregistrovaná poměrně stará známá odrůda. Červnová je název, který jsem dal neznámé hrušce menší velikosti, zrající 1-2 týdny dřív. 

Červnová
Červnová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.147 (?), 29.7.2015 15:57

Dobrý den,

také slyším poprvé o této "odrůdě". Znáte původ stromu, zda je to semenáč nebo roubovanec? Podle fotek jsou plody hodně podobné Červencové, mohl by to být její potomek? Bylo by eventualně možné sehnat rouby?

Děkuji

Petr Zehnálek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 30.7.2015 9:10

Červencová to není, tu jsem měl taky, ta zrála později, měla větší a méně sladké plody, které nasazuje jednotlivě, ne v takových chomáčích.  Růst Červencové je slabý, u této hrušně naopak bujný. Potomek by to samozřejmě být mohl. Pan AB ji určil jako Bunte Julibirne,  podle zahraničních obrázků tak i vypadá. A. Dvořák však uvádí, že B.J. je synonymum pro Červencovou. Takže jsme zase na začátku.
    Původní stromek jsem koupil za totáče jako Thirriotovu (už tehdy se občas prodávalo něco jiného než byla skutečnost), nelze taky vyloučit omylem zapěstovanou podnož.  Rouby samozřejmě poskytnout můžu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.217 (?), 31.7.2015 14:15

Že by to byla zapěstovaná podnož je velmi nepravděpodobné. Pravděpodobnější by mohla být pupenová mutace odrůdy Thirriotovy nebo ještě pravděpodobnější pupenová mutace odrůdy Červencová (zámněna roubu).  Jarin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 12.1.2016 14:22

      Vracím se k letnímu fóru. Hodně raná je odrůda Madlenka (Ranička, Zelinka, Pražka) ale aby byla v červnu? Asi to není nejspíše možné. A je jen zelená, žloutnoucí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 12.1.2016 15:37

Letos jsem pálil hruškovici načtyřikrát. V první várce byla Červnová zastoupena z více než 80%, druhá byla ze 3/4 Wiliamsova. Třetí várka směs podzimních čtvrtá směs zimních odrůd. Žádná z hruškovic nebyla vyloženě špatná. Pochopitelně nejaromatičtější byla 2. várka s wiliamskou, hned za ní várka první - letní. S odstupem za nimi 3. a nakonec 4. várka. Destlát ze zimních odrůd byl jednoznačně nejslabší - spíš lihovitý. Možná taky proto, že zimní hrušky byly drceny v ještě tvrdém stavu. 
    Použitelnost Červnové pro palírenské účely rozhodně potěšila.Trochu na škodu bylo, že plody dozrávají hodně postupně - skoro měsíc, což pro přípravu hruškového kvasu není ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 24.2.2016 22:04

Dobrý den, mohl bych Vás poprosit o pár roubů hrušky "Červnové". Děkuji. Mira

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 2.1.2017 17:41

Konečně se mi podařilo tu "Červnovou" určit. Ty obrázky jsou tak typické, že to jiná odrůda v podstatě být nemůže. Koukám, že jsem se tím svým pracovním názvem docela trefil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.136 (?), 2.1.2017 19:30

Nu, to se nám to pěkně projasnilo. Ze State Fire je Stare Fair a z Červnové je Junsko zlato. Jo, jo, „Červnové zlato“. Tak víme, co máme. A děkujeme za to.
A pěkné stránky z Čačaku. Dalo by se i vybrat. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika