Cerny brouk na kvetu



host - 45.16 (?) 
8.4.2014 8:16, zobrazeno: 6608x
Zdravim zahradnici. Vcera jsem si vsiml asi milmetr velkeho broucka v kvetu hrusne. Par jich bylo i vedle na svestce. Nevite o koho jde a jestli je to skudce.tak jak ho zlikvidovat? Dekuju. Breta
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 8.4.2014 17:21

Já bych se chtěl zase zeptat na tohoto broučka na fotkách.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.152 (?), 8.4.2014 21:33

Nejspíše sametka (rudá, zarděnková, podzimní...).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 8.4.2014 22:24

Myslel jsem, že se ozvete právě Vy, pane Josefe. Díky Vám jsem se dozvěděl, že larvy sametky podzimní mohou člověku způsobit nepříjemnou vyrážku při konzumaci jeho kůže. Tak ještě jednou díky za informace. Těchto červených broučků jsem viděl na stromech už v průběhu jara více, tak proto se na to ptám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 8.4.2014 22:47

My máme na zahradě hojně něco podobného. Výrazně červený a mnohem menší živočich. Říkáme mu červený pavouček (sviluška to ale není). Není tak nohatý. Nevím, co to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 234.152 (?), 8.4.2014 23:52

K základnímu dotazu: černý brouček v květu:

Zkusím si tipnout: některý z blýskáčků (n ČR jich bylo zjištěno 49 druhů, mnohé se potravně specializují na různé rostliny, často škodí vyžíráním prašníků... (viz wiki)

Ale může to být určitě ještě řada dalších druhů...

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.16 (?), 9.4.2014 7:18
Dekuji Josefe. Pokud by to byl on.je vyzirani prasniku zle a je treba ho hubit? Nemuze to byt neco co tam klade vajcka.ze kterych se v plodech stanou skudci? Breta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.135 (?), 9.4.2014 20:31

Nevím, nemám s nimi osobní zkušenost ani teoretické vědomosti.. Musel bych hledat a pátrat - stejně jako Vy.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 9.4.2014 21:33

Zřejmě to bude blýskáček řepkový. V těchto dnech řepká už rozkvétá a stává se tak pro blýskáčka nezajímavým porostem. Houfně se stěhuje pryč a tak je ho možno nyní vidět leckde. Na ovocných stromech neškodí, v otevřených květech už vůbec ne. Lákadlem pro něho jsou květní poupata všech brukvovitých. Veliký je asi 3 mm a silně se leskne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika