Černí broučci v květu



Stránky: 1,  2   
host - 230.86 (?) 
24.4.2009 20:35, zobrazeno: 18991x

Prosím o radu. Dnes jsem zjistil, že v téměř každém květu na hrušni mám malé černé broučky. Nevíte o co se jedná? co mohou n způsobit? Je třeba s nimi něco dělat(případně co a jak: o) Nebo mohu v klidu spát a těšit se na úrodu Hruštiček.

Děkuji Rambousek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 25.4.2009 7:49

. V pampeliškách (a jistě i na řepce) bává častý Blýskáček řepkový. Živí se pylem, květům neublíží. Dokonce může pomoci s opylením. Jestli máte na hrušni stejného, ovšem nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 97.44 (?), 25.4.2009 7:52

A také v divizně, tam se mu taky líbí.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 25.4.2009 21:46

S blýskáčkem řepkovým jsem míval co dočinění každoročně v polních plodinách. Napadá všechny brukvovité včetně plevelů jako např. penízek nebo kokoška pastuší tobolka a po odkvětu řepek a hořčic i další rostliny. Na ovocných stromech jsem ho ještě nespatřil. Ve větším množství je to dost nebezpečný škůdce v době květních poupat, kdy se prokousává dovnitř a vyžírá pylové váčky. V době plného květu už je neškodný a jde jinam. Tam, kde "řádil",  po odkvětu místo plodu zbydou na rostlině jen jeho stopky. Ochrana je jednoduchá. Je citlivý ke všem pyretroidům, pokud nejou vysoké teploty. Pokud se skutečně vyskytl na hrušni, ale je to roztroušených pár jedinců, není to nebezpečné, obzvláště jestli už hrušeň kvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 3.5.2009 0:01

Mám tu vyfotografovanou nějakou potvoru na bělostných liliích. Tímto chci jenom přispět, jestli to není ten váš Blýskáček.

Blýskáček?
Blýskáček?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 3.5.2009 20:56

Podle tvaru těla a tykadel by to měl být on. Pro úplnost, jeho velikost je asi 3mm a při pohledu z hora se dost leskne (blýská).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 230.86 (?), 5.5.2009 20:58

jojo to je přesně on, děkuji za rady. Rambousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 20.6.2023 21:51
Mám blýskáčkem zamořenou vinici, (tohle nepamatuju) to asi v řepkách mají u nás klucí pěkně neošetřeno... Letos se teda asi stolní hrozny pro místní maloobchod dodávat nebudou... je před květem... Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 20.6.2023 23:30
Tak mimo jiné připravuju na blýskáčka lapače s pampeliškovým medem. Cca. 30 brouků na jednom nejvíce postiženém keři je už trochu moc... Jen nevím co tam dělají, když ten keř letos vůbec nepokvete... :-D Biegler.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.98 (?), 6.5.2009 14:58

V každé listové růžici divizny nám bydlí několik larev a usilovně je vyžírají :-((Veni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika