Černé okraje listů



host - 255.6 (?) 
20.4.2014 18:57, zobrazeno: 6232x

Dobrý den,

rád bych vás požádal o pomoc. Na obou naších nashi ted začaly černat okraje listů, stejně tak dopadli i květy. Nashi máme třetím rokem a zatím jsme plody ani na jedné neměli. Myslím si, že stejný problém, s listy, byl i v loni, jen se tomu v souvislosti s jinými povinnostmi nevěnovala pozornost.

díky moc za rady

Martin

květ a listy
květ a listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.29 (?), 20.4.2014 21:43

Nemůže to být ožehnuté mrazíkem?    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 20.4.2014 22:01

Ty květy mi také přijdou připálené mrazem. Pokud to nebyl mráz, tak na listech by to byla černá skvrnitost. Na ni dobře účinkuje např. kontaktní fungicid Thiram Granuflo.

Pro kurativní působení bych však doporučoval nějaký systémový herbicid + ten kontakt.
Např. TM Talent+Thiram Granuflo, nebo Score + Thiram, Chorus + Thiram a pod. Případně v tom tank-mixu lze Thiram nahradit i Dithane. Jsou však možné i další kombinace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.6 (?), 21.4.2014 17:56
Myslite ze mraz? Jsem z polabi, pak uz by asi museli mit pomrzle nashi vsichni v republice. Je ale pravda, ze jednu noc tak -3C bylo. Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 21.4.2014 22:29

Ten mráz musíte posoudit sám. Pravděpodobně by se projevil i na jiných stromech, ať u vás, či u sousedů.
U hrušně nashi se udává, že bývá napadána druhem houby z rodu Alternária alternata, způsobující černou skvrnitost. Na druhou stranu moje zkušenost s houbami Alternária spp. (ne však u ovocných stromů) je taková, že její projevy se dostavují až v pokročilejším stádiu vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika