Černání okrajů listů a skvrny



Stránky: 1,  2,  3   
mimayin - (1) - 49.105 (?) 
5.5.2009 18:50, zobrazeno: 42299x
Letošní jaro jsme sázeli mimo jiné hrušně Lucasovu, Williamsovu a Boscovu. Lucasova je jednoletý špičák a roste pravidelně. Země vylepšená substrátem atd. Je to 3 týdny a na okrajích listů se objevilo černé lemování a ty se začaly mírně stáčet. Navíc se objevilo kropenaté zbarvení zespodu něterých listů. Stříkaly jsme Zolone, Decis, Omite (pravdou je že jíž 3 roky byly dva poslední skladněné), Kuprikol, Hnojili na list Wuxalem. Nezdá se že by to nějak výrazně pomohlo. Podobný problém ale bez toho kropenatého zbarvení i na Boscově. Tam je zase naopak kadeření lisů a žluté skvrny. Uvažuji o postřiku Rubiganem. Netuším jaký je problém. Na meruňkách a švestkách bez problémů. Děkuji velice moc předem za každou radu.
Lucasova
Lucasova
Boscova
Boscova
Boscova 2
Boscova 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 151.252 (?), 6.5.2009 14:00

To samé mám na hrušce, loni sázené.Objevilo se to na ni už loni na jaře..V létě se pak objevily rzivé skvrny rzi hruškové.Letos na jaře už jsem 3 X stříkal Baykorem, ale stejně se po rozpuku pupenů začali ještě nerozvinuté listy kroutit a získávat po celé délce svinutých listů na některých listech naoranžovělé-načervenalé zbarvení-ale na rez hruškovou to nevypadá.Ted jsem stříkal po 3.,vrcholové listy už jsou rozvinuté-s jakýmsi šedozeleným mramorováním kolem středů listů.Dolní listy se plně nerozvinuly a kroutí se a lezou po nich černí lesní mravenci, ale mšice na nich taky nejsou.Fakt netuším co to je za nemoc, protože jako rez hrušková to zatím nevypadá-žádné charakteristické oranžové skvrny nejsou.Nevím jestli to nedělají nějací škudci svilušky apod.,fakt netuším, navíc by tomu odpovídali ti mravenci, lezou a žerou sladkou mízu po neviditelných škůdcích...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 151.252 (?), 6.5.2009 14:36

A propo... četl jsem některé příspěvky u jiných vláken k taky záhadnému kroucení listů hrušky a jejich načervenalému zbarvení jako by je sály mšice, ale žádné tam nejsou... Zdá se tedy i z postřehů jiných pisatelů že se možná jedná o savé roztoče... mimochodem takhle "zdravou" hrušku jsem loni koupil ve známém zahradnictví v Droždíně u Svatého Kopečka u Olomouce.Znovu podotýkám že hruška sotva loni po zasazení vyrašila, už "to" chytla... Dle množství a různorodosti chorob nově se objevujících u všech hrušek po čr se lze domnívat, že hrušky se do pár let stanou exotickým ovocem kupovaným v hypermarketech kde budou dováženy z itálie, nu což češi rádi nakupují v hypermarketech vše, že...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 6.5.2009 15:18

Tuším že se tak projevuje nedostatek nějakého prvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.105 (?), 6.5.2009 15:33
No to jsem si taky zprvu myslel, ale poté co jsem stříkal na list Hořkou sůl, Wuxal a poté i provedl přihnojení tekutým Cereritem o tom už silné pochybuji. Jediné co bych mohl zkusit je železo, ale to se projevuje pokud vím trochu jinak. (žilky) Asi koupím nový Omite a Rubigan a zkusím stříkat dál. Někde jsem se dočetl, že hrušky trpí i padlím? Je to možné? To by potom trochu odpovídalo. Měl jsem padlí na Jonathanu (už je dávno pryč) a bylo to trochu podobné. Víte o tom někdo něco. Ta skvrnitost je možná strupovitost v počátku jinak nevím co jiného. Rzivost vypadá jak psali přede mnou jinak. Díky za odpověď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 6.5.2009 18:00

Už tady bylo jedno podobné vlákno, měl by to být roztoč vlnovník hrušňový, stříká se OMITE. Hledala jsem to asi před týdnem, mám stejný problém na mladé Pařížance. Fotky po zadání názvu přesně odpovídají.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 6.5.2009 18:03

Omite už tazatel zkoušel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 6.5.2009 18:37

Omite měl tazatel starší... Ještě uvádějí také NISSORUN 10 WP. Jinak foto i ochrana na www.tilia.zf.mendelu.cz           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 6.5.2009 23:26

Jo, ale je tam odkaz na univerzitu, ale tam nejde stejně nic vyhledat, neb jsem nenalezl "vyhledávání"...

Ještě by mě zajímalo jaký jde použít postřik TED v tuto roční dobu na uvedené roztoče-vlnovníky, hálčivce... neb jsem všude zatím viděl jen před rašením či v době květu stříkat chemickými postřiky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 6.5.2009 23:27

Možno to mal byť odkaz na toto skriptum

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika