Boscova lahvice - pro a proti



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?) 
2.11.2014 12:18, zobrazeno: 5474x

Láká mne její bronzově matný vzhled a vím kam pro rouby. Zatím je krátké stromořadí u jedné polní cesty, takže 15-20 kg ročně mohu mít bez toho, že bych ji měl na některé ze zahrad. Jenže čeho nejsem pánem se může v okamžiku změnit nezávisle na mé vůli. Rozhoduji se proto, jestli si ji pořídit, nebo vsadit na jinou. Stále totiž jako nejlepe využitelné považuji pozdně zimní odrůdy. Boscova lahvice je však raně zimní až pozdně podzimní odrůdou a kryje se mi tak její konec s konzumní zralostí Jany a přitom není lahůdková v době letních, či pozdně letních hrušní - tedy stejně budu muset pěstovat to co se mi z letošního roubování ujalo (Alfa,...).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 218.108 (?), 2.11.2014 13:43

Pro: Chuť, plodnost, vzhled, textura dužniny, kvalita pálenky. Pro mě je jakýmsi hrušňovým standardem - ale to pro to, že jsem na ní vyrostl.

Proti: Strupovitost, obliba u sršní, vos, bohužel i rez, nedlouhá skladovatelnost.

Zdraví M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.27 (?), 2.11.2014 14:40

Souhlas s panem M., pro mne další plus - dobré (hodně dobré) jsou i sušené a na hrušková povidla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.27 (?), 2.11.2014 14:41

A opět jsem se nepodepsala blush Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 2.11.2014 17:35

Njn a která z pozdně letních či podzimních hrušek není oblíbena u hmyzáků? Neznám žádnou, kterou by vosy a sršně nenačnuly, a včely, slunéčka či zlatohlávci nedokončili. Rez nevadí ale nedlouhá skladovatelnost právě tak trochu odrazuje. Strupovitost nevadí v případě povidel, loupaných kompotů a pálenky. Jenže děti radši šáhnou po čersvé hrušce, než po kompotu či povidlích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 2.11.2014 19:12

Nejen hmyz, ale i sýkorky a kosáci si rádi pochutnávají na pozdních hruškách.Letos už boscovky nejsou... došly, a to ještě není ani polovina listopadu.Když jich bylo moc, některé do konce listopadu vydržely.

Boscovka je výborná šťavnatá, aromatická hruška.Není to sorta podobná těm co spadnou, a hned jsou k jídlu, nebo do kvasu.Potřebuje včas obrat na sklad, kde určitý čas dozrává... i na kvas potřebuje uležet, dojít,jinak postrádá typické aroma.Trochu podléhá strupovitosti, malinko monilii,rez hrušková skoro žádná,většinou má kožovitou, vrásčitou slupku... důvěrně ji šeptám do ouška..."princezničko,ty stydlíno v prošíváku, kde máš župan?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika