Boscova lahvice - doslova



hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?) 
30.8.2008 13:24, zobrazeno: 11964x

Jiná alternativa pěstování...

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 30.8.2008 14:05

Pripravené rovno na infúziu! 

(Nepletiem sa, keď tam vidím staré infúzne fľaše, že?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 1.9.2008 12:21

hrušky takhle pěstuji také, ale lepší je to v litrové láhvi. Z malé láhve se nalijí dva frťany a je prázdná.

Vinnou révu jsem ještě nezkoušel... je to složitější, ale jak vidno, jde to

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 7.9.2008 17:45

No, ono je složité takto pěstovat cokoliv, už jen najít vhodnou odrůdu aby nezhnědla a odtrhnout ji v pravý čas trvá několik let. Popravdě, Boscova není nejideálnější, ta pravá mi letos nezarodila. Co se týče té litrovky na počet panáků máte pravdu, ale já kolem toho neskáču půl roku proto, abych obsah hned vypil, to můžu i bez ovoce uvnitř.          
           Zdravím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 8.9.2008 7:39

stejně mi nejde do hlavy ten hrozen. Do láhve se musí dát až po květu a v tu dobu mi hrozny připadají už dost velké. Nebo je "lahvujete" před květem a opylujete ručně?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 12.9.2008 22:55

Ruční opylení ne, na to opravdu nemám čas, prostě po květu a problém to mnohdy je, to víno je opravdu nejchoulostivější, ale ani hrušky a jablka nejsou tak jednoduchá záležitost. Stačí jedna vosa, škvor, otlak o láhev, nebo prudké výkyvy teplot den - noc kdy se uvnitř tvoří rosa, houbové choroby a je po sklizni, což je dost často.Procento úspěchu je dost malé a úměrné času, ale ani ten nezaručí extra výsledky. Jedna Švýcarská firma asi ví proč si za takové výpěstky účtuje 400 CHF za kus, pochopitelně vše včetně ovoce v luxusním provedení.           Zdravím 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.16 (?), 16.9.2008 13:58

Před hezkou řádkou let jsem shlédl v televizi cestopis snad z nějaké oblasti Rakouska.Byl tam záběr na hruškové sady.Stromy byly pěstovány jako stěna na drátech a na těch byly přivázány lahve nastrčené na plody.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 31.12.2012 15:52

Práci čest, aneb komu čest tomu uznání.Moc pěkné p.Petře.V této souvislosti by mě zajímaly minimálně dvě věci:

1)Jak se chová vnitřek i povrch hrušky při dlouhodobějším skladování v alkoholu-dejme tomu dva, tři roky.Zda jsou  vizuální vlastnosti stálé, neměnné.

2)Jak se zachová hruška v poloplné sklenici po upití.Zda hruška na vzduchu třeba nehnědne, nebo ji ještě pomáhají alkoholové výpary ve sklenici.

No a do třetice-jak ,a mnoho-li se změní aroma takto upraveného destilátu.

Nedá mi to abych se ještě nezeptal,jak chutná samotná hruška po létech skladování v destilátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika