Boscova lahvice



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?) 
17.11.2012 20:22, zobrazeno: 66595x

Jako každým rokem o tomto čase si pochutnávám na nevzhledných, ale výborných plodech Lahvice.Struktůra plodů už přešla vícero konzistencí-z počátku chruplavá, ale ještě né tak aromatická v době kdy se češou(né vlasy).Pak v bedýnce zaměkají, a přidávají na chuti, na aromatu.Některé průběhem krátké skladovací doby hnijí, ale ty které zůstávají, a vydrží i ranní přímrazky(mám je v bedýnce na chráněném místě, na vzduchu pod zahradním posezením) se později mění ve vstupenku na koncert.Ty které jíme i začátkem prosince vypadají hodně sešle.Někdo by řekl, že už shnily, a možná by měl pravdu, ale není to úplně pravda.Ty poslední jsou jak med.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 19.11.2012 12:10

Nevzhledné jsou asi proto, že je to velký strom, kde se nesnadno obnovuje plodonosné dřevo, a na starším dřevě jsou plody menší s různými fyziologickými poruchami, taky kamenčivost plodu.Ta může mít dvojí původ.Jednak nedostatkem boru v plodech, a taky karanténí nemocí.V prvním případě pomůže postřik borem na podzim na list, kdy se prvek stihne dostat do letorostů a pupenů listem, v druhém případě jen vykácení.Zkoušel jsem rozhodit borax na podzim pod strom, ale evidentně to nepomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 21.11.2012 20:16

Tato hruška byla, a možná stále je používaný materiál při šlechtění nových odrůd hlavně pro svou chuť, která bude patřit mezi nejlepší.Jiné vlastnosti jsou spíše mínusové-údajně né moc dobrá afinita s kdouloněmi, větší náchylnost k houbovým chorobám a k hnilobě, vzhledově nevyniká, a patří mezi podzimní odrůdy-takže ani letní, ani zimní.

Mezi její nové dcery patří taky Delica, která se umístuje na nejvyšších místech v hrušnových žebříkach.Zatím jsem ji v pomologiích neviděl, a ani v nabídkových katalozích jsem ji nezaznamenal.Patrně bude dlouho trvat, než se dostane na trh.Bude zajimavé se něco o ní dozvědět, hlavně jak se poprala s odolností, a chuťí oproti matce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 21.11.2012 20:42

"Jiné vlastnosti jsou spíše mínusové-údajně né moc dobrá afinita s kdouloněmi, větší náchylnost k houbovým chorobám a k hnilobě, vzhledově nevyniká, a patří mezi podzimní odrůdy-takže ani letní, ani zimní."

To co jste napsal je naprosto scestné.

1. né moc dobrá afinita s kdouloněmi - to vyřeší mezištěpování,

2. větší náchylnost k houbovým chorobám, nevím jaké konkrétně máte na mysli, ale strupovitostí netrpí.

3. vzhledově nevyniká - naprostá blbost, je to váš subjektivní pohled,

4. patří mezi podzimní odrůdy - no a co, že je podzimní odrůda... to je minus, to snad nemyslíte vážně.

Karel Macháč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 21.11.2012 21:19

1.Horší afinita s kdouloňovými podnožemi není nepřekonatelný problém, ale je to práce navíc.

2.Myslím tím rzivost, skládkovou hnilobu.

3.Opravdu mi lahvice nepřipadá jako krasavice v šatech, ale v prošíváku, hlavně v pozdnějším věku stromu.

4.Podzimních hrušek je naráz hodně i když jsou kvalitní.Víc si cením hrušky v mimosezoní době npř.velmi časné, nebo zimní, pozdně zimní, kdy už ostatní nejsou.Redhaven se taky rychle přejí v čase kdy je broskví moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 22.11.2012 17:45

Pane Rostislaviku, rád si Vaše příspěvky přečtu, ptoto mě vadí, když někdo jako pan Macháč takovýmto "kousavým" způsobem reaguje.

Pro Pana Macháče: Nejde mi vůbec o obsah, ale o formu příspěvků. Pokud s někým nesouhlasím, tak se to dá napsat i diplomatiky (slušný člověk nemá potřebu shazovat ostatní).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 22.11.2012 20:54

Chyba lávky, chtěl jsem uvést na správnou míru to co napsal pan Rostislavik.

Pane Honzo, když napíšete, že vám nejde vůbec o obsah, ale o formu příspěvků, tak nevím, co si mám o vás myslet. Přece každý si chce přečíst příspěvky, které mají kvalitní obsah.

Karel Macháč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 22.11.2012 21:27

Většina ostatních, pane Machači tomu, co píše Honza, rozumí. Pan Slavík napsal, co si o odrůdě Boscova myslí,  Vy jste to   komentoval slovy, že to, co napsal je naprosto scestné. To je ta nevhodná forma, co Honza kritizuje. Obsah, tedy Váš názor na Boscovu, je zcela legitimní.
    V tak subjektivní věci, jako je hodnocení kvality ovocné odrůdy, neexistuje objektivní pravda ani "správná míra". Já si třeba taky myslím, že krom lahodné chuti toho Boscova mnoho nenabízí. Plodí  pozdě, tvaruje se špatně a přizpůsobivost na horší pěstitelské podmínky je malá. Ale má-li někdo názor jiný, není na tom nic scestného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 22.11.2012 23:03

Přidám taky názor-do bečky absolutně top.

Letos 200 l.mače Hardyho máslovka, Boscova lahvice, zcela bez nároku na tvar plodu, pouze nutné sledovat dostatečnou zralost, důsledně odstranit "bubáka" a jádřinec, zavčas vypálit-v posledních 10 letech suveréně nejlepší výsledek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 23.11.2012 9:31

U hrušek do kvasu je dobré odstranit především stopky. A plody podrtit nebo rozsekat, samozřejmě.  Vykrajovat jádřince a bubáky jistě kvasu neuškodí, ale osobně to považuji za zbytečné. Hardyho a Boscova - hrušky patřící mezi nejlahodnější -  dají nepochybně skvělý destilát. Celosvětově je ale považována za nepřekonanou palírenskou odrůdu Williamsova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika