Astra



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 46.80 (?) 
28.10.2011 0:19, zobrazeno: 48004x

Máte s touto odrůdou někdo zkušenosti? Zakoupil jsem si ji ve Velimi. Měli tam taky Solanku, takže kdo ji chce...

Astra je prý zimní červeně zbarvená hruška. Tak kdo mi o ní něco poví?Díky

Juraj Kafka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 28.10.2011 13:12

Pokud někdo vlastníte obrazový atlas jádrovin od autorů Sus a kolektiv, tak si můžete všimnout, že obrázek Astry a Decory je jeden a ten samý, pouze přetočený. Je to přesně analogie mého současného rozpoložení, kdy si chci pořizovat už pouze originály a ne více či méně povedené kopie(křížence). Od Astry, jakožto od potomka Grosdemange nemůžete očekávat nic výrazného a právě proto můžete být příjemně překvapeni, ničím vyloženě fádním, ale naopak docela dobrou hruškou sice bez výraznější kořenité příchuti, ale s kvalitní, šťavnatou dužninou.Ale pokud bych měl Astru srovnat třeba s Křivicí, tak Křivice má chuť mnohem a mnohem hruškovější, tzn. že Astra je proti ní jen chuťový odvar. A to jsme zase u těch originálů a kopií. Kopie může mít nějaké lepší pěstitelské vlastnosti, ale pokud je to na úkor chuti, je to pro mě velké mínus. Tenhle můj subjektivní názor je následkem poznávání starších odrůd, které jsem dříve neochutnal. Pokud bych je neznal, byl bych s těmi novými určitě spokojen. Co se týče jabloní, tak tam jsou někteří kříženci hodně povedení a nakonec můžete mít dobré zkušenosti i s novějšími hrušněmi, možná, že čas ještě něco ukáže.

Astra
Astra
Astra
Astra
Astra
Astra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.80 (?), 4.11.2011 23:10

Já nemyslel co od ní možno očekávat coby kdyby, já myslel jestli má doma někdo odrůdu Astra, a jak to s ní prakticky vypadá. Stíhá dozrávat v 500 mnm, jakou má chuť v ideálním roce aj. Zajisté je to atraktivní hruška červené barvy. Pro mne stále s červených vede Dicolor. V chuti opravdu mňamka. A že je menší? Jak se to vezme, proti takové Krvavce je to obr:-)

Jinak ke Křivici alias Boskově lahvici po chuťové stránce nemám námitek. Je to origo chuť stejně jako Konference v přibližně stejné době zrání. Ta nemá zrnitou dužninu, ale vyloženě máslovitě rozplývavou. Bohužel pro obecná doporučení že Boskovka je choulostivá na mráz i ve dřevě, a že nevhodných polohách kamenčí, mě od jejího pěstování odrazuje. Tu si mohou dovolit třeba lidé na Litoměřicku. Možná, že to chce jenom zkusit.

Tak další, prosím, eště k té Astře...

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 31.199 (?), 20.11.2011 18:03

Astru pěstuji na kdouloni jako štíhlé vřeteno. Je odolná mrazu, středního rustu a netrpí strupovitostí, alespoň ne u mě (opavsko). Plody mají celoplošně karmínové barvy s vyraznými lenticely. Velikostí i tvarem je podobna Charnezske.  Je líbívého vzhledu. Vaše nadmořská výška je pro zimní hrušně napováženou. Nemůžete čekat žádné chuťové zazraky.

           vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.87 (?), 20.11.2011 20:41
Dobrý deň pán Vladislav! Pestujete aj odrody Decora, Erika? Ako Vám rodia? Ktorú hodnotíte ako lepšiu? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?), 21.11.2011 12:32

Palo, vyzkoušej něco méně známého, například Jizeru. Pochází se stejného křížení jako Jana (Boscova lahvice x Drouardova), ostatně z tohoto křížení pochází snad nejvíc odrůd, ale Jizera je stejně jako Jana hodnocena v chuti jako výborná. A měla by kvést současně s Dicolor, což je pro Tebe důležité.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.87 (?), 21.11.2011 14:47
Petře, ďakujem za dobrý tip. Nebude ale jednoduché, zohnať na Slovensku vrúblik Jizery. Snažím sa získať aspoň Decoru či Eriku na dovrúbľovanie Dicolorky, ale zatiaľ bez úspechu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 21.11.2011 18:43

Eriku mám na kdouloni. Plodí dobře a pravidelně, chuť, dle mého názoru výborná. PaR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.74 (?), 22.11.2011 23:10
Píšete, že Erika je chuťovo výborná. Je to široký pojem. Neškodilo by upresniť, či je iba sladká, maslovitá, alebo aj aromatická, korenistá? Ďakujem. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 252.203 (?), 11.1.2019 18:36

Máme hrušeň astra třetím rokem lepší hrušku jsme neměli Zběr v říjnu

Teď ji konzumujeme Je sladká šťavnatá Barva neurčitá trochu červená trochu hnědá trochu zelená DOporučuji 11.01.2019

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika