Asijské hrušně (Rumové)



host - 219.2 (?) 
1.6.2012 8:49, zobrazeno: 9836x

Prosím o radu. Chci zasadit stromek hrušky naschi z hnědavou barvou tzv rumové, ale nevím kterou. Byla mi doporučena hrušeň Chojuro. Jenže existuje daleko více těchto hrušní. Chojuro mi doporučil jeden známí protože jí má, ale už nevi nic třeba o (Hosui, Kumoi, Nitaka atd.)Napište prosím své zkušenosti s těmito hrušněmi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 1.6.2012 8:57

Nevím, o jaké zkušenosti a informace máte zájem. Chojuro patří k nejchutnějším a spolu s Kumoi jsou, jediné z těch co znám, které mají onu rumovou příchuť. Ty žluté chutnají trochu jinak. Každá má něco do sebe, ale když pomine okouzlení z exotické chuti, většinou usoudíte, že naše hrušky chutnají lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.134 (?), 2.7.2012 12:45

Měl už někdo alespoň malou úrodu asijskych hrušek Nittaka, jaké jsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.134 (?), 5.7.2012 9:03

Nikdo se neozývá to je škoda, možná je to tím že Nittaka je novější odrůda. Mám na zahradě ještě místo na jeden stromek, a přemíšlím nad Hosui nebo Nittakou tak nevím.Nemá někdo alespoň Hosui že by poradil.Zajímá mne chuť, velikost plodu, růst stromu atd.O těchto odrůdách jsem toho mnoho nenašel ani zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.135 (?), 21.8.2012 11:37

No, musím říct, že zrovna Hosui je poměrně velký, rzivý, kvalitní, má i chuť a slabě rumové aroma. Na rozdíl třeba od Nisseikki jež je jen nasládlá voda, sice plodná, ale dróbnější, raná. Hosui sadím dál, Chojuro je také zajímavé, zrovna tak man san gil. Ale posledně jmenované jsou pozdnější. david

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika