Armida



Stránky: 1,  2,  3   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.216 (?) 
16.10.2011 22:10, zobrazeno: 16896x

Nevíte někdo náhodou,  z jakého důvodu se neuchytila tahle údajně výborná podzimní německá hruška? Kdysi ji měli v Holovousích, ale teď není nikde k sehnání.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 16.10.2011 22:35

Já ji sehnala před dvěma roky na podzim ze školky p.Šťastného, ale nevím, jestli ji má v nabídce letos. Třeba mu něco zbylo, zkuste se tam poptat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 70.216 (?), 16.10.2011 23:11

V nabídce ji nemají. Až Vám zarodí, tak sem umístěte fotku a poreferujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.130 (?), 19.10.2011 18:34

Armidu mám na kdouli MA asi dvouletý stromek. Zaplodila letos pěkně a hrušky děti snědly během 14 dnů. Je opravdu dobrá a šťavnatá. Nějakou dobu ji lze i skladovat. Nechal jsem ji plodit vcelku brzy abych ji vyzkoušel jaká je. Určitě bych ji doporučil na konzum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.9.2013 17:51

A jaká vlastně je ta Armida, paní Lído? Měla jste už nějaké plody? Zaregistroval jsem napadení dřeva Vašeho stromu rzí, což je dosti neobvyklé. Možná, že se s ní budete kvůli tomu "loučit". Zajímalo by mě, jestli její plody mají nějakou zajímavou příchuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.87 (?), 26.9.2013 21:18

Zatím jsem plody neměla, byly by byly nějaké letos, kdyby nechytla tak moc tu rez. Mám ji třetí rok.

Z obrazového atlasu odrůd (Sus): Měla by být ke sklizni v polovině září, konzum asi za 14dnů a dál. Chtěla jsem, aby byla před Pařížankou, kterou mám. Chuť by měla mít navinule sladkou, výrazně aromatickou, velmi dobrou až výbornou, odolnější proti strupovitosti, mrazům přiměřeně. Plody střední až velké, atraktivní vzhled. Vyšlechtěná ve spolupráci Holovousy + Drážďany. Plodnost raná, dost vysoká a pravidelná.Předností stromů je především vzhledová i chuťová kvalita plodů, v tomto směru překonává většinu dosud pěstovaných odrůd.

Takže by měla být dobrá, snad se z toho dostane, objednávala jsem ji až z Moravy...   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 28.9.2013 13:42

Já jsem právě myslel, že už nějaké plody budete mít. Žádnou její popularitu jsem nikde nezaznamenal. Minulý rok jsem nakoupil všelijaké hrušky a fotil jsem je a hodnotil ve vlákně "zakoupené hrušky". Protože však většina těchto novějších odrůd byla "na jedno brdo", tak se k tomu letos nechystám. V tomto ohledu vzpomínám jako už tradičně na staré, chuťově originální odrůdy se zajímavými příchutěmi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.87 (?), 28.9.2013 20:10

Ona by letos byla měla plody, udělaly se, jenže je napadla ta rez a opadaly ještě malé  :-(((    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 28.12.2016 12:05

Vlákno o Dicolor mně inspirovalo k dotazu. Paní Lído, co vaše Armida, už se něco ukázalo? Zaujala mě v pomologiích a měl jsem úmysl jí zasadit, když bude k sehnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.46 (?), 28.12.2016 14:01

Nevím, jak paní Lídu, mě Armida nijak neuhranula. Plody jsou dost velké, vcelku i chutné. V době, kdy dozrává, bych ale čekal sladší a hruškovitě výraznější chuť.  V lepší poloze možná taková bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika