Amfora nebo Blanka opylovači?



host - 176.229 (?) 
11.10.2012 17:30, zobrazeno: 5407x

Zdravím.

Mám dilema. Rozhoduji se mezi 2 typy zimních hrušní : Amfora a Blanka

Jak to je s opylovači? Co když není v blízkosti místa ani jedna opylovací odrůda?

U amfory to jou např. williamsonova a clappova.

U Blanky nějaké méně známé odrůdy jako Milka atd, které určitě v blízkosti nebudou.

Na na zadradě mám dvě hrušně hardyho z toho jedna kousek od budoucího hrušně.

Na zahradě máme včely cca 12 včelstev. Má to na to taky vliv?

Poloha je kolem 290m.n.m a půda spíše asi vápenitá. cca 70cm pod zemí už začíná opové podloží a dále se nejde dostat bez krumpáče.

Jakou odrůdu z těchto dvou zvolit a jak je to s opylovači???

Budu vděčný za pomoc

HK

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.10.2012 17:38

Vůbec bych to neřešil a počkal, až hrušeň zakvete. Jsem si jist, že přinese i plody a bude po problému. Obě jsou dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 11.10.2012 18:19

Pokud jsou v okolí vysazeny hrušně, netřeba se nad opylovačem stresovat.Kdybych chtěl zabíhat do podrobností, tak byh zmínil, že se doba květu různí asi do čtyř kategorii, a ideální je když se sejdou odrůdy ze stejné, nebo sousední doby kvetení.Pokud máte na zahradě včelstvo, ta ty už se postarají, aby byly hrušně opýleny i ze vzdáleného opylovače.

Jak už jsem zmínil v jiném vlákně, podnože typu MA, nebo jíné kdouloňové podnože se nehodí do vápenatých půd.Tam je lepší vysazovat na hrušňových semenáčích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika