Ako na slimáky?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 245.120 (?) 
14.1.2011 14:59, zobrazeno: 24340x

Vážení spoludiskutujúci,

     aj ked je ešte len január, blíži sa čas vrúbľovania ovocných stromov a ja mám potom na jar veľký problém so slimákmi, ktoré mi vždy obžerú pučiace štepy hlavne sliviek a jabloní, ktoré tak prichádzajú o šancu ujať sa. Skúšal som už všeličo, ale nepomáha ani obžínanie trávy, ani návnady, ani zakrývanie igelitivými vresckami. Toho zakrývania sa aj trochu bojím, lebo v príliš slnečných dňoch by sa vrúbľovance mohli pod nimi zapariť. Nevedeli by ste mi v tejto veci nejako poradiť? Máte podobný problém? Jedná sa o klasické slizniaky, hnexé a bez búdky. Minulý rok ich bolo toľko, že ich niektor´susedia obíjali zo zemiakovej vňate a kŕmili nimi svine :-D Za reakcie vopred ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 155.121 (?), 14.1.2011 15:05

Mně pomohl jedině Mesurol nebo Vanish.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.120 (?), 14.1.2011 15:16

No, aj mne zo začiatku pomáhal Mesurol, ale to nebolo prekážkou, aby sa dotyčný mäkkýš z posledných síl nevyškriabal hore a neuskutočnil svoje podlé úmysly... :-D Bolo ich strašne veľa. Nepomohlo by napríklad obsypávanie suchým pieskom alebo pilinami? Lenže tie tiež raz zmoknú...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.216 (?), 14.1.2011 15:22

Pisek nepomuze ale co pomuze je rozdrcene sklo ktere se prodava do filtru koupalist. Je to jako prach ale velmi ostre a oni se po tom nemohou plazit. Ja bych to ale - kde pracuji v pude moc nepouzivala. No podivejte se na to. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 14.1.2011 15:18

Okolo stromku ja obtocim medene folie. To je nejucinnejsi na mnoho let - i kdyz mozna investice drazsi-  neb to oni neprelezou.

Jinak je take nekdy ucinne dat pivo do melkych krabicek od konzerv. Oni pivo radi a opijou se az umrou. Ale to musite delat soustavne. Jsou i dalsi zpusoby jak je nalakat na jedno misto a pak je posbirat pokud nechcete pouzivat chemikalie okolo zahonku stromku atd. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.120 (?), 14.1.2011 15:27

Ďakujem, to s tou medenou foliou ma zaujalo, odpudí ich tá medenka co sa vytvorí oxidáciou? A kde sa to dá zohnať? Podobne, odkiaľ drvené sklo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 14.1.2011 15:54

Jeste jsem chtela dodat ze nekteri pestovatele davaji tuto folii i na kmen stromu, ale radsi sem vam nasla obrazek, abych to nemusela vysvetlovat.

Vsimnete si jak je ta folie nastrihana. Na tohle je folie asi 5mili a klidne nastrihat nuzkama. Kde ji koupite ja nevim, ale jiste vam nekdo poradi. Cetla jsem kdysi davno ze na Slovenksu je hodne medi tak snad klempir nebo umelec ktery pracuje s kovem by vedel?

Ja presne nevim jak to funguje ale ta tekutina co slimaci vytvari se nejak nabiji s medi a vytvari elektricky sok a proto je odpuzuje. To rozdrcene sklo pouziva moje kamaradka v jejim skleniku neb ji slimaci za jednu noc snedli polovinu orchidu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 14.1.2011 16:00

Loni kdosi radil taky měděné pásky, snad prý koupil někde v hobbysuper, teď jsem hledala ale nezadařilo se. Také prý psí chlupy - snad paní Lída - kolem jiřin. Téma bylo někde v květinách (ne pokojových). Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.120 (?), 14.1.2011 16:01

Ďakujem, vyzerá to veľmi dobre a aj fyzikálne logicky. Rozhodne sa pokúsim ten medený plech niekde zohnať, až také náklady to zas vzhľadom na hrúbku stromkov nebudú. Vítam aj dalšie skúsenosti. J. B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 14.1.2011 16:16

Nasla jsem jich nekolik zkuste 'medena folie' ale nezda se mi to levne.   Ja nevim, jestli nejaka klempirska dilna by mohla silnejsi co se nekdy pouzivaj na opravu strech vyvalcovat?    Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika