Aka odroda do inundacneho uzemia Moravy na Zahorí - Slovensko



host - 149.226 (?) 
16.11.2010 12:13, zobrazeno: 5680x

Dobry den,

Poprosim o radu. Aku odrodu hrusky, jablka,marhule(merunka) prip.broskve do inundacneho uzemia Moravy na Zahorí-Slovensko. Zem je dost tazka a blatova.Uzemie byva 2x do roka zaliate vodou cca 1,5 m na tyzden az dva.

Dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 210.6 (?), 22.11.2010 20:51

Tady bych vysadil pouze jabloně a hrušně protože peckoviny nesnáší zaplavení a přemokření.Mně v letošním roce odešly po vytrvalých deštích a podmáčení spodní vodou třešeň,višeň,nektarinka a broskev.Jabloně bych vysadil na vzrůstnějších podnožích MM106 nebo A2 a hrušně na semenáči. U jabloní bych vysadil rezistentní a odolné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 149.226 (?), 18.1.2011 9:48

Dobry den, chcel som sa podakovat vsetkym citatelom, obzvlast za reakciu. Hrušně na semenáči - muzete to prosim popisat blyzsie, pripadne doporucit menovito odrody na konzumaciu aj palenie. Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.6 (?), 18.1.2011 18:06

Do takového prostředí nepatří hrušně na kdouloňových podnožích, ale na semenáči.Ve školkách je dost odrůd prodávaných na semenáči.Na pálení bych doporučil letní Williamsovu, samozřejmně i ke konzumaci, podzimní Boscovu lahvici, ze zimních Dicolor, Eriku,Bohemicu.Všechny mám vyzkoušené v oblasti z vysokou spodní vodou na Jižní Moravě.Zdravím a přeji mnoho pěstitelských úspěchů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
JJM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (65) - 255.178 (?), 18.1.2011 21:09

Já bych se nebál vysadit i nějaké slivoně.Loni u nás hojně pršelo a čtvrt roku stála voda na čtvrtině sadu.Slivoním to nijak nevadilo.Jako podnož je myrobalán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.85 (?), 3.5.2011 14:57

Súhlasím s týmto názorom. Mám zahradu na Záhorí a na pôde, ktorá bola v záplavovom území Moravy do vybudovania hrádze a vodný režim tam teraz ovplyvňuje náhon k čerpacej stanici. Vysadil som tam staré odrody jabloní a hrušiek na semenáčoch a hodlám pokračovať i v sadení sliviek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika