Afinita hrušní - volba odrůdy pro mezištěpování



Stránky: 1,  2   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?) 
15.3.2015 9:14, zobrazeno: 8998x

Z odrůd v sortimentu Sempry by měly na kdouli jít štěpovat přímo Alfa®, Alice, Armida, Bohemica®, Delta®, Dicolor®, Dita®, Erika®, Grosdemange, Hardyho, Jana®, Jizera, Konference, Konvert, Milka®, Morava®, Pařížanka, Vonka®.

Výslovně s mezištěpováním jsou uvedeny Beta®, Blanka®, Bodra, Boscova lahvice, Charneuská, Clappova®, Harbo, Laura®, Lucasova, Luna, Milada, Monika, Radana®, Vladka, Williamsova.

Doporučené mezištěpování je u Amfora®, Červencová, Decora, Diana

Nevím jak mám chápat popis u odrůdy Vila.

Pak jsou ještě odrůdy, u kterých se afinita na kdouloň ani nezkoušela pro velmi slabý růst na hrušňovém semenáči (např. Madam verté) a další utlumení růstu není žádoucí.

Toť rešerše, ale otázka zní, jaká odrůda je nejlepší pro mezištěpování ať už z důvodu afinity, tak i z důvodu vytvoření mezikmene (u některých odrůd je doporučeno mezištěpování z důvodu křivení ve školce = z křivého špičáku se blpě dělá rovný kmínek).

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 15.3.2015 9:21

Pro mezištěpování se ve školkách používaly, nebo používají dvě-Hardyho, Konference.Konference má slabší růst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 15.3.2015 9:27

Jj o Konferenci jsem slyšel hlavně jako o kmínkotvorné odrůdě s tím, že pokud si kupující nevystríhá nejnižší obrost ponechaný pod místem roubování (očkování) finální odrůdy, tak má i opylovače (2v1).

Obě jsou bez ®, takže není problém s licencí wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 15.3.2015 9:22
Všeobecně je doporčována odrůdy Hardyho, má silný a rovný růst a afinitu s kdoulí i hrušňovými odrůdami výbornou. Nicméně se dají použít i další odrůdy které prosperují na kdouloňi. Mně na MA roste nejlíp Astra.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 15.3.2015 9:30

Dík, ano to je to co hledám "Hardyho má dobrou afinitu i s ostatními hrušňovými odrůdami".

Měl jsem totiž jako mezištěpování Janu a Nela se mi nechytla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 15.3.2015 9:32
Nelu mám přímo na MA.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 15.3.2015 9:41

Měl jsem jen dva rouby, jeden dal na kdouli a druhý vštěpoval do Jany, oba se nechytly. Tedy srostly, napučely a uschly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 15.3.2015 9:51
Já jsem na kdouli všechno očkoval v létě. Chytlo se všechno, v dalším roce přírůstek 1 až 1,5 metru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 15.3.2015 9:58

Kde nakupujete očka? Kolik stromků asi tak ročně vypěstujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JakubM - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 199.27 (?), 15.3.2015 10:36
Očka byly ze Sempry Litoměřice. Očkuju co potřebuju pro svoji potřebu. V létě si budu očkovat 10 ks na podnoži MC.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika