Vylévaní močůvky na zahradu



Stránky: 1,  2   
host - 167.77 (?) 
1.11.2013 14:40, zobrazeno: 11023x

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy vyléváte močůvku ze žumpy, používám do septiku živé bakterie.Asi teď na pozdim, že? Děkuji za příspěvek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 1.11.2013 15:12

mělo by to být do 48 hodin před orbou či rytím...

jinak kdykoliv v průběhu roku do kompostu

nikdy, kyž je půda nebo kompost zmzlý (nenasákavý).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 1.11.2013 19:31

Statkovými hnojivy můžete hnojit do řádku i bez zapravení, ale obsah septiku není statkové hnojivo. Další ustanovení je o obtěžování nad míru, kdy sousedi mají právo si stěžovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 1.11.2013 17:18

Vážená tazatelko,

předpokládám, že Váš dotaz odesíláte někde z chaty, ne z města.Jsou i takoví, kteří obtěžují zápachem okolí svého města 2x za měsíc čerpáním septiku na plochu zahrady nebo hadicí do městské kanalizace.Mají vlastní studnu a nebudou přece dělat kanalizační přípojku a platit stočné(čističku a její chod ať za ně zaplatí někdo jiný(!).Proto, prosím,zvažte, zda Vaše konání neobtěžuje okolí a především není zdrojem infekcí, které roznáší přivábený hmyz na lidi i ovocné stromy v okolí.Děti často utrhnou a jedí i neumyté ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.77 (?), 1.11.2013 19:16

Vážený poradče,

dotaz odesílám z města, ale týká se vesnice, kde není kanalizace, takže to tam dělá kde kdo a přijde mi to normální..zkrátka je to tak, a zápach mě osobně nevadí, příjde mi to, že to k vesnici patří..Dělávalo se to a dělat bude, my používáme živé bakterie do žumpy, takže by to mělo být bez nějakých nebezbezpečných látek..No a my jsme spíš vylévali žumpu na trávník, né na záhony..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 1.11.2013 19:51

Zákonný rámec hovoří jasně, na trávník kal ze žumpy nepatří, fekálie se mají aplikovat na ornou půdu před jejím zpracováním například podmítkou. Zapracované fekálie a nebo sorbované do kompostu nesmrdí a neobtěžují okolí. Druhá věc je fakt, že bez zapracování ztrácíte cenný dusík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.68 (?), 1.11.2013 20:33

No, píšete sice nesmírně učeně, nicméně paní jasně naznačuje, že používá odpovídající mikroorganizmy, které velmi vydatně pomáhají v rozkladu fekálií. To ostatně dělám taky a není téměř co vypouštět. A pokud se opravdu něco nashromáždí, tak o zápachu nemůže být ani řeč. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 1.11.2013 21:08

Pane Stanislawe, Vy vycházíte z vlastních poznatků.Buďte ujištěn, že ne všichni "měšťanéˇ jsou stejného názoru.Rovněž nepředpokládám, že všichni považují splašky za neškodné.Co všechno dnešní "splašky" obsahují, je diametrálně odlišné od těch dřívějších (antikoncepce, léčiva).Jestli Vám na tom nesejde, pak jde jenom o Váš subjektivní názor.Splašky, jako produkty čističek, není doporučeno používat jako hnojivo.Prosím, abyste to vzal na vědomí.Časy se minúly...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 1.11.2013 21:19

Zbytky antikoncepce ze splašků by mi zrovna v zahradě nevadily. Více by mi vadily zbytky čistících chlorovaných prostředků. Nebo si myslíte, že vám vyroste rajče s antikoncepčním účinkem? Rezidua léků vadí hlavně vodním organismům, kde například ovlivňují změnu pohlaví ryb.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 1.11.2013 21:30

Jsem rád, že víte, o co jde. Rezidua všeho nepřirozeného škodí.Pokud si myslíte, že ne, pak se ničemu nedivte.Vzduch a voda jsou našimi spojenci.Nevěřím, že jsme až tak poklesli, že si to neumíme uvědomit. A nejsem žádný ze strany Zelených.Alespoň to mi věřte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika