Poraďte jak hnojit močovinou



Stránky: 1,  2   
host - 0.20 (?) 
6.6.2011 22:37, zobrazeno: 31347x

Dobrý den, dnes jsem objednala 25kg močoviny pro hnojení na trávník. Můžete mi prosím poradit, jak to mám rozházet? Myslím tím, jestli jen jemně, lehce pocukrovat, nebo tak, jako když se vysévá tráva? Ptám se proto, abych trávu nespálila, nebo abych toho nedala málo. Pochopila jsem, že nejlépe se to dělá před deštěm.

Díky za rady a Vaše zkušenosti.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.132 (?), 6.6.2011 23:42

Idealne je rozpustit vo vode a postrek. Na baleni navod na postrek byva uvedeny. Je pravda aj tento postrek by mal byt pred dazdom... povedzme pol dna pred. Alebo aplikujte zavlahu. Pozor, prilis vela mocoviny moze sposobit aj vyskyt plesni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.130 (?), 7.6.2011 0:03

Já ji rozhazuji - jen jemně - jak píšete - pocukrovat, jinak může vypálit skvrny.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.202 (?), 7.6.2011 7:33
raději méně každých 14 dnů než to mít najednou a spálené ;) i pro trávu je to lepší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.20 (?), 7.6.2011 11:50

chci se zeptat, je to na to trávníku poznat?V podstatě Nás na to navedl pes, pořád po něm v trávě zůstávaly zelená hustá kolečka, pak mi došlo, že když po tom čůrá, tak to hnojí, tak jsem si řekla, že než drahé hnojivo, zkusíme tu močovinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.202 (?), 7.6.2011 12:03
je to v podstatě čistý dusík - tráva bude krásně tmavě zelená a moc hezky poroste, ale bude jí chybět draslík a fosfor, což dlouhodobě není dobré - tráva by nebyla odolná proti suchu, mrazu apd, ale na střídání mezi hnojivy to také používám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.20 (?), 8.6.2011 9:40

díky za reakce, dneska mi ten 25kg balík došel, tak jakmile se začne schylovat k dešti, rozházím to po zahradě a na vaše námitky doobědnám ještě PNK hnojivo. Těch 25kg by mi mělo na plochu 2300m2 stačit asi až nad hlavu, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 190.202 (?), 8.6.2011 10:11
no nevim, mrknete na davkovani. Ja sypu cca 2,5kg/500m2 a vim, ze davam podstatne mene nez kolik je davkovani, ale i pri tomhle poctu to u vas vychazi 11kg kazdych 14 dnu :-D Mate obrovskou plochu, rozhazujte rozmetadlem ne rukou!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 0.20 (?), 8.6.2011 10:40

No Váš příspěvek jsem si přečetla pozdě. Pytel dorazil před chvílí a hned jsem se do toho pustila, protože na odpoledne má u nás pršet. Házela jsem tedy rukou, ale hodně do dálky, snažila jsem se, aby to bylo dost rozeseté od sebe, když jsem se pak koukala, připadá mi to na řídko, ty kuličky vyšly asi tak na 5-10cm od sebe.Tak snad jsem to nezvorala a uvidím, až zaprší. Pak Vám napíšu, jak jsem dopadla.Z celého pytle mi sice zbylo cca 8kg, tak se teď bojím, abych to neměla opravdu rozeseté na husto, ale už se nedá nic dělat, sbírat to už nepůjdu. Něco jsem hodila totiž i pod stromky a na záhonky.

Příště objednám to NPK-postup rozhozu bude asi stejný, že?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 190.202 (?), 8.6.2011 12:23
někdo to umí dobře i rukou, já ne :) Spotřeba je normální, takže špatně to určitě nedopadlo. Déšť kuličky rozmočí a nahnojí kolem sebe. Rozhoz bude určitě stejný, zkuste si vysledovat za jak dlouho pomine účinek hnojiva - příště vám to pomůže zjistit kdy hnojit včas a ne zbytečně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika