Podzimní hnojivo na trávník



host - 174.134 (?) 
19.9.2011 8:36, zobrazeno: 8608x

Protože jsem si začal míchat hnojivo na trávník sám (z běžných průmyslových hnojiv), chci si namíchat podzimní hnojivo.

Co jsem tak zjistil dle složení podzimních hnojiv, které se prodávají, tak mají snížený obsah dusíku a zvýšený draslíku (1:2). Nejsem si jistý ohledně obsahu P a Mg-některá hnojiva jsou zcela bez hořčíku, některá jsou bez fosforu. Jaké je tedy optimální složení pro podzimní hnojivo pro trávník?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 19.9.2011 19:46

Optimální složení podzimního hnojiva závisí na stupni ošetřování trávníku, druhu trav, pH a zásobě živin v půdě. Takže přesné složení vám nikdo neřekne. Na internetu lze nalézt spotřebu živin v kg/ha pro různé druhy trávníků, z toho si snadno odvodíte potřebu hnojení jednotlivými  prvky. Co se týče jednotlivých složek - v jaké formě chcete dusík na podzim aplikovat? Vzhledem k tomu, že fosfor se nevyplavuje, můžete ho klidně aplikovat na podzim, respektive stačí jenom na podzim. Hořčík opět záleží v jaké formě - uhličitanová je stabilní, síranová se vyplavuje. Draslík přednostně na podzim. Já používám (když už musím) většinou jenom hnojiva s dusíkem, ostatní prvky dodávám před prvním sněhem přednostně ve formě dřevěného popela a vápnitého dolomitu. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.134 (?), 20.9.2011 7:39

Dusík používám ve formě močoviny, měl by vydržet v půdě déle. Pouze na jaře dávám na počátku vegetace ledek amonný.

Hořčík jsem chtěl použít ve formě síranu. Hnojení dřevěným popelem používám také, zkusím dle vaší rady přidat dolomit.

Namíchám tedy směs močoviny, superfosfátu a síranu draselného a před sněhem použiji popel s dolomitem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 95.33 (?), 30.10.2013 20:33

Já osbně bych na podzim dusík vynechal úplně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.38 (?), 30.10.2013 21:04

jesenny travcerit. Menej N. Bez P a viac K. N vo forme amonnych soli. Mal by menej uvolnovat ziviny. Lacne hnojivo. V cenach ako cererit a podobne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika