Lignohumát



host - 239.112 (?)
15.3.2010 17:35

Klasika. Vždy se najde někdo, kdo začne pochybovat, přestože vlastní zkušenost s tím nemá a nebo nedodrží podmínky návodu. Já se Lignohumát pokusím vyzkoušet letos. Za 100 - 150 Kč /500 ml to není zas tak velká položka např. jako litry benzínu projetého někdy zbytečně. Lidi řeší olej do dvoutaktů, přestože výrobce napíše 1:50, ale vždy někdo vymýšlí a řeší, co kdyby atd. Dát 150 Kč za olej Husqvarna na spotřebu 2 let se mu zdá hodně, ale 20 Kč za pivo nebo 80 Kč za cigarety zaplatí v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 255.160 (?), 2.1.2013 16:41
Četl jsem o účinnosti lignohumátu i nějaké studie, pěstitelé ho zkoušili na jahody a výsledek byl takový, že účinky jsou neprokazatelné. To je úplně stejné jako různé doplňky stravy a tabletky v lékárnách. Zdravému neuškodí a nemocného nevyléčí. Je pravda, že jsem taky nějaké menší balení koupil a občas ho použiju, ale hodnotit takové věci je opravdu velmi obtížné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 15.3.2010 15:58
Já jsem namočil semena na zkoušku a rostlinky jsou stejně vytáhlé jak před tím. Zálivka ke kořenům pokojovek - jak poznám že účinkuje lignohumát a ne zrovna hnojivo nebo jaro? Na srovnávání nemám náladu ani trpělivost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.112 (?), 15.3.2010 17:35

Klasika. Vždy se najde někdo, kdo začne pochybovat, přestože vlastní zkušenost s tím nemá a nebo nedodrží podmínky návodu. Já se Lignohumát pokusím vyzkoušet letos. Za 100 - 150 Kč /500 ml to není zas tak velká položka např. jako litry benzínu projetého někdy zbytečně. Lidi řeší olej do dvoutaktů, přestože výrobce napíše 1:50, ale vždy někdo vymýšlí a řeší, co kdyby atd. Dát 150 Kč za olej Husqvarna na spotřebu 2 let se mu zdá hodně, ale 20 Kč za pivo nebo 80 Kč za cigarety zaplatí v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.15 (?), 17.3.2010 18:31

Měla jsem doma starou láhev Lignohumátu, ještě starý design, když se začal dovážet z Ruska a můj známý, tehdy distributor mi ji prodal s tím, že je to hrozná bomba. Pozapoměla jsem na ni, minulé jaro jsem ji vyhrabala kdesi v kůlně a přece to člověk nevyhodí, začala jsem to jen tak od oka přidávat do konve a zalévala s tím jednu řadu thují, když jsem si vzpoměla. Podle fotek tyto thuje vzrostly za léto více než o metr, velký rozdíl oproti ostatním. Takže asi to ani nepodléhá času a zůstává stále funkční. Kamila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 246.19 (?), 18.3.2010 12:47

Dnes je na trhu viacej preparátov s huminovými látkami a preto je dobre si vybrať ten prostriedok, ktorý má jasne deklarované vlastnosti. ďaj, že je to zmes huminových a fulvinových kyselín a ich soli je bezcenný. Hľadajte výrobky, ktoré jasne stanovený obsah huminových kyselín a ich solí. Obsah fulvinových kyselín sa stanovuje obtiažne a preto sa len konštatuje, že sú. Údaj o obsahu huminových kyselín a ich solí postačuje. Obsah muninových kyselín a ich solí udáva výrobca v % v sušine, preto si všímajte vlhkosť preparátu. Čím je vyššia vlhkosť, tým je menej sušiny a teda aj menej huminových látok aj keď výrobca udáva vysoké percento. Pri výbere je ďalej treba vedieť, že soli huminových kyselín sú ľahko rozpustné vo vode a preto sa ľahko vyplavujú z rastliny a pôdy. Naopak huminové kyseliny sú vo vode nerozpustné a preto pôsobia v pôde aj niekoľko rokov. Preto sa listové hnojivo aplikuje 2 až 4 krát za rok, kým tuhý peletový preperát raz za 4 až 5 rokov. Ja som vyskúšal a používam Humac Agro.Výrobca na obale doporučuje dávkovanie a jasne udáva jeho vlastnosti: 62% huminových kyselín v sušine a vlhkosť 20%.

Želám správny výber Jomo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 246.19 (?), 18.3.2010 12:53

Neviem prečo mi namiesto huminových kyselín píše glejovité. Tak si to opravte.

Jomo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.19 (?), 18.3.2010 13:16

Dnes je na trhu více preparátů s huminové látky a proto je dobre si vybrat ten prostředek, který má jasně deklarované vlastnosti. Údaj, že je to směs huminových a fulvinových kyselin a jejich soli, je bezcenný. Hledejte výrobky, které jasně stanovený obsah huminových kyselin a jejich solí. Obsah fulvinových kyselin se stanoví obtížné a proto se pouze konstatuje, že jsou. Údaj o obsahu huminových kyselin a jejich solí postačuje. Obsah huminových kyselin a jejich solí udává výrobce v% v sušině, proto si všímejte vlhkost preparátu. Čím je vyšší vlhkost, tím je méně sušiny a tudíž i méně huminových látek i když výrobce udává vysoké procento. Při výběru je dále třeba vědět, že soli huminových kyselin jsou snadno rozpustné ve vodě a proto se snadno vyplavují z rostliny a půdy. Naopak huminové kyseliny jsou ve vodě nerozpustné a proto působí v půdě i několik let. Proto se listové hnojivo aplikuje 2 až 4 krát za rok, zatímco tuhý Peletový preparát jednou za 4 až 5 let. Já jsem vyzkoušel a používám Humac Agro.Výrobca na obalu doporučuje dávkování a jasně udává jeho vlastnosti: 62% huminových kyselin v sušině a vlhkost 20%.

Přeji správný výběr Jomo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 119.93 (?), 31.3.2010 16:49

Vracím se k Lignohumátu. Pro uspokojení pisatele, který se ptal na porovnání. Já jsem si skutečně chtěla ověřit jeho fungování. Takže jsem měla skupiny rostlin, kde jsem použila semínka se stejnou dobou expirace. Jenom na okraj, expirace byla v r. 2007, abych neměla velkou škodu na nových semínkách.Je velký rozdíl mezi sadbou mořenou a pak hnojenou postřikem, tak je nejhezčí. Pak je v pořadí sadba mořená   a postříkaná, nebo zalita(na střídačku) pouze vodou, následně sadba setá bez moření a zalita a opostřikována s přídavkem hnojiva. Roztok používám v barvě světlého čaje. Vyzkoušela jsem i moření dle knížky Receptt našich babiček. To jsem ještě nevěděla o lignohumátu, ale pouze o Humofixu, který jsem nesehnala. Protože jsem neměla bylinky, tak jsem použila směs čajů (přeslička, kopřiva, heřmánek, řebříček, nechtík a přidala jsem granulovaný česnek).  V roztoku jsem mořila a následně první týden rosila. Výsledek je lepší než čistá voda, ale ne tak dobrý jako s Lignohumátem. Ty rostliny jsou fakt nejlepší. Všude jsem použila i stejnou skladnu směsi výsevového substrátu a agroperlitu. Byla to piplačka, ale dopracovala jsem se k poznání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.33 (?), 21.5.2010 14:21
Na zahrádkách, kde se používá kompost a rašelinové substráty, je použití lignohumátu jen vyhozenin peněz. Své místo má na půdách chudých na humus. Tam se jeho aplikace vyplatí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 68.212 (?), 21.5.2010 19:58

já to zkouším zatím týden na půlce sazenic, tak pak poreferuji!

aplikuji postřikem na list, sám jsem na to zvědavý a nejlepší je prostě osobní zkušenost!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika