králičí hnůj



host - 147.46 (?)
24.12.2016 9:09

Proč byste měl ty bobky peletovat, když už je napeletovali králíci, zbytečná práce a plýtvání energií. Tuším, že je to jediné přírodní hnojivo, které můžete, bez jakýchkoliv úprav, použít ke všem rostlinám. Bobkama můžete i přihnojovat. Zkuste na záhonek o 10m2, navézt dvě kolečka bobků, trochu postrašte bórem, zaryjte a vysaďte celer.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 7.130 (?), 27.8.2008 22:44, zobrazeno: 65910x

Dobrý den, prosí, poraďte mi je králičí hnůj vhodný na zahrádku a do skleníku? Není moc agresivní?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
asteroid - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 70.177 (?), 27.8.2008 23:59

Je vhodný, ale musí "uzrát" - obsahuje nestrávená semena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 28.8.2008 8:49

Nestrávená semena v králičím hnoji? No, nikdy jsem nepitval bobky, ale působí na mne dojmem, že tam nejsou nestrávená semena. Akorát v trávě či seně, které bývá zdupané na dně králikárny smíchané s bobky by mohlo být plno semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.122 (?), 22.3.2009 19:40

Martine, máte asi klamné informace, nevím kde by se vzala v králičím trusu nestrávená semena???  I když má králík dostatek krmiva, tak mezi druhou a třetí hodinou ráno králík podruhé spořádá své,,bobky" které už jednou prošli jeho trávicím traktem(snad to milovníky bílého masa nezatratí).  Králík jediný pozná ty které má sníst podruhé!! Je to smutné ale je to tak!! Tak podle mého názoru ze semínek nezbyde vůbec nic a naopak je nejvíce používaný králičí hnůj na zahradkách!! A co možná taky nevíte že psům nejvíce chutnají králičí bobky a právě odtud si nejvíce odnášejí vnitřní parazity.Na jedné straně je bobek pro zahrádkáře ok a na druhé pro chovatelé hafanů zatracován

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 128.30 (?), 2.4.2012 19:36

chtěl bych se zeptat.chovu totiž králiky na dřevěných roštech a bobky propadávají na další sito pod kterým je odtokový plech na moč.tím pádem jsou bobky suché.mám asi pátým rokem granulovací strojek a tudíž si vyrábím pro ně granule s obsahem sena, ovsa,ječmene, kukuřice atd. mě by zajímalo, když bych ty bobky peletoval, jestli by to mělo nějáký vliv.dochází tam asi k 70stunové telplotě a rozdrcení semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.4.2012 23:24

Co byste s těmi peletami z bobků zamýšlel?

Jinak sem tam nestravené semeno může být teoreticky v každém trusu,  Ovšem každý ví, že semena plevelů v králičím, hovězím i koňském  hnoji jsou. Vetšinou však neprošla trávením zvířete, nýbrž pochází  z píce, která mu upadla od huby a zašlapalo ji do podestýlky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 24.12.2016 9:09

Proč byste měl ty bobky peletovat, když už je napeletovali králíci, zbytečná práce a plýtvání energií. Tuším, že je to jediné přírodní hnojivo, které můžete, bez jakýchkoliv úprav, použít ke všem rostlinám. Bobkama můžete i přihnojovat. Zkuste na záhonek o 10m2, navézt dvě kolečka bobků, trochu postrašte bórem, zaryjte a vysaďte celer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.220 (?), 18.3.2009 18:25

Hnůj králíků, samozřejmě řádně zralý, je vhodný, pokud budete pamatovat na to, že obsahuje hodně draslíku. Dlouhodobá aplikace by pak mohla přinést problémy s některými plodinami (cibule).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.29 (?), 21.3.2009 18:09

Proč by králíčí hnůj měl být nevhodný pro cibuli? Já každoročně na podzim králíčí hnůj zarývám do zaáhonů a ostatní dávám na kompostem a přeházím zemí nebo plevelem a opět pak kompost používám na záhonech.  A dávám jej každoročně i do skleníku. Nejdříve odvozím tak 30 cm země ze skleníku na kompost, pak navozím králíčí hnůj a opět překyjí zemí. Pěstuji zde okurky, papriky a rajčata a daří se jím výborně. Když nasázím celer, tak brázdiček mezi jednotlivé řádky nasypu opět bobky, zahrnu zemí a celer je výborný. Ještě vkvětnu jej mám ve sklepě - nehnije, není vyšeptalý a je jako čerstvě vyrytý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.220 (?), 24.3.2009 20:19

Nadbytek draslíku blokuje příjem hořčíku, vápníku, některých mikroprvků. Naopak zvyšuje příjem dusičnanů a chloridů. Cibule je sice na draslík náročná, ale při jednostranném přehnojení způsobí zvýšený příjem vody a dusičnanů horší vyzrávání a skladovatelnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika