Kopřivová jícha



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 137.170 (?) 
26.12.2013 10:30, zobrazeno: 61928x

Dobrý den.

O tom, na co vše se dá použít téměř zázračná kopřivová jícha jsem si přečetla spoustu článků na netu i časopisech. Je to ovšem opravdu takový zázrak, jak jsem se dočetla? Vyplatí se opravdu jíchu zakládat? Prosím o vaše zkušenosti s kopřivovou, případně i jinou jíchou.

Děkuji, Lenka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 26.12.2013 11:38

Já letos dvakrát zalila kopřivovou jíchou vše ve skleníku a letos jsem poprvé neměla mšice na paprikách yes.

Ale smrad ve skleníku hroznej asi dva dny laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.170 (?), 27.12.2013 15:33

Díhy Renáto za zkušenost.

Už nikdo nemá zkušenost s použitím kopřivové jíchy?

Děkuji, Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.130 (?), 27.12.2013 21:06

Dobrý večer. Také používám kopřivovou jíchu. Je fakt, že je to opravdový pušinec a životabudič. Kopřivy natrhám a zaleji vodou. V hnědém kbelíku s pokličkou pak vystavím na odlehlém místě přímému sluníčku a za několik dnů používám k zálivce. Rozprašovačem stříkám nadzemní části rostlin.  Na zálívku ředím 1:1 a poté hodně zalévám hadicí. Na hnojení na list dávám asi 0,1 l do 1 l vody. Při výskytu mšic a jiných potvor dávám na postřik obden stále silnější koncentaci, do té doby než je patrný ústup savého hmyzu. Okurky a papriky mám vyzkoušené. Na rajčata jíchu dávám jenom ke kořenů. Mám takové "podezření", že při aplikaci jíchy k okurkám mají větší výdrž vůči plísním a chladnějšímu počasí. Na druhém snímku je okurka pokusně pěstována pod širým nebem.  Fotky jsou pořízené 8.9. letošního roku 800 m.n.m. Vážení, připojte své poznatky. Děkuji   Zdeněk    

Okurky ze skleníku
Okurky ze skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.130 (?), 27.12.2013 21:09

Ještě další okurky ošetřované a zalévané kopřivovou jíchou bez jakékoliv ochrany proti povětrnostním vlivům.  


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.79 (?), 9.9.2014 22:02

Hnojení zákvasem z kopřiv nebo jiné zelené hmoty je pouze exzotická zálivka znečištěnou vodou. Rostliny vyřadují určitou sterilitu, aby nebyly napadeny chorobami. Tato hnojůvka toto zdaleka nezaručuje. Je velice záhadné, že všem to výborně roste, ale nikdo nechce přiznat kolik tento výluh obsahuje základních živin. Bylo by to velmi poučné.  Podle mých zkušeností je to udržovaná tradice u zahrádkářů z dob, kdy hnojiva nebyla běžně dostupná. Zahradník by tento způsob hnojení nepoužil až na sporadické vyjímky. Z důvodů uvedených skutečností nemám žádné zkušeností.         Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.130 (?), 9.9.2014 23:05
Dobrý večer. Pane Vladislave vyzkoušejte, vyzkoušejte a napište. Budu se těšit a né jenom já. Zdeněk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 10.9.2014 9:25

Rostliny kopřiv nedávám kvasit celé, nýbrž nasekám na drobno.V opačném případě při kvašení několik dnů smrdí, že skrze puch nelze okolo projít.Vyzkoušeno.

Několik statných kopřiv nasekám na drobno, přidám 10-15 kuřinců, zaleji 15 litry vody, nechám několik dnů vykvasit.Průběžně míchám.Přes léto, v parných dnech není po okolí cítit žáden zápach.Cca po čtrnácti dnech vykvašeno, a připraveno na zálivku.

Letos jsem pomocí kopřivového hnojení takto vypěstoval z pecky přes 1,5 m vysoké broskvoňové semenáče,z nichž některé přesáhly sílu tužky-18mm na průměru u paty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 105.132 (?), 10.9.2014 10:40

Niekde som cital, ze je skoro jedno co sa pouzije na kvasenie. Trava ci ine rastliny... ze vysledok je skoro rovnaky. Nemusi to byt len zihlava. Ale nikdy som to netestoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 187.150 (?), 10.9.2014 15:55

Dobrý den.To je výborná věc, navíc podložená osobní zkušeností.Já jsem měl semenáčky broskvoní v malých kontejnerech a v honbě za správnou tloušťkou pro očkování jsem cca 15 sazenic přílišným hnojením spálil.Zdraví Jan z pod Javorového

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika