Kompost a psí výkaly



Stránky: 1,  2   
host - 120.249 (?) 
12.1.2010 23:52, zobrazeno: 30998x

Proč psí výkaly nepatří do kompostu, čemu to vadí. Já je tam dávám, jinak nevím kam s nimi, když je posbírám po větším psovi na zahradě.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 96.2 (?), 13.1.2010 0:06

možnost přenosu parazitů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 13.1.2010 8:43

mrkněte o kousek níž na vlákno "hnůj", alw o psech tam řeč není. Taky by mě to zajímalo (2 labradoři), no alw kam jinam, že? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.1.2010 8:53

Neslyšel jsem, že by nějaké výkaly, natož psí nemohly přijít do kompostu. Kam jinam taky?  Trochu nerozumím lidem, kteří jedí se psem z jednoho talíře, zdraví se s ním olíznutím obličeje, pomazlí se v posteli, ale trus v kompostu jim přijde proti mysli.
  Jaké parazity máte na mysli? Blechy?  Vzhledem k pravidelnému odčervování psů jsou jejich výkaly čistějšíí, než když se Vám na kompostu vysmolí hraboš nebo veverka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 13.1.2010 10:14

Uvádí se, že psí výkaly jsou pro kompost méně kvalitní, protože jde o masožravce, složení výkalů je tedy pro budoucí hnojivo méně vhodné než od býložravců. (Koneckonců lidské exkrementy taky nejsou ideální hnojivo, ze stejného důvodu.) Navíc k tomu bývají zmiňováni ti již jmenovaní parazité.

Souhlasím s panem Vysloužilem - pokud je pes řádně opečovávaný, parazity nemá, určitě je v tomto případě větší nebezpečí od trusu divokých zvířat, která na zahradě žijí.

My máme čtyři středně velké psy a jejich bobky, posbírané na zahradě, normálně do kompostu hážeme. Kompost si zatím nestěžoval, rostliny, které jím pak hnojíme, taky ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 13.1.2010 10:48

pes je sice masožravev, ale pokud baští granule, ty jsou skoro 100% ze šrotu a plev a kolem masa nebo oleje proběhnou... ty granule... něco jsem slyšel, že jsou výkaly agresivní, ale to neřeším, máme dva komposty o velikosti nákl.auta, tam se to ztratí.Sem tam příjde vápno a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 13.1.2010 11:52

Asi by nebylo dobré, aby byl kompost jen ze samých psích bobků, ale ty bobky tvoří přece zanedbatelnou část kompostu...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.1.2010 13:01

Asi tak, jak píše paní Lída. Ostatně, od doby, co nechovám králíky, je téměř celý kompost rostlinného původu. Tak jsem vděčný za každé hovínko či kuřinec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 119.93 (?), 31.3.2010 16:58

Předpokládám, že zaječí bobky také kompost nepokazí. Když mi obžali stromky, tak ať mi je vrátí v jiné podobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 141.138 (?), 18.2.2015 10:14
Můžete citovat zdroj ve kterém je to citováno - t.j. menší vhodnost a paraziti. Můj názor je ten, že do kompsotu, či hnoje patří veškerý organický materiál. Každé h... může kompost jen vylepšit a co se týče parazitů, tak ti bez hostitele pojdou a svými těly kompost vylepší. I lidské exkrementy patří do kompostu, protože přeměnou během zrání v kompostu se promění v něco co vylepšuje půdu a zvyšuje úrodnost mých záhonků a co v podstatě nelze koupit. Lidské exkrementy mohou být nebezpečné jen v tom případě, že místo toalpapíru budu používat prst jako v Indii a jinde na světě, to je tam kde normální běloch z ČR jede na výlet a po prvním jídle z něj všechno vyletí způsobem u řiti jako niť a na zemi plachta.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika