Jaké hnojivo



host - 224.14 (?) 
13.6.2014 11:24, zobrazeno: 4353x

Minulý rok a letos jsme založil nový trávník, místy mě trávník začíná žloutnout, tak bych ho chtěl pohnojit. Mám vybraná dvě hnojiva, tak se Vás chci zeptat jaké by jste mě doporučili, abych dopřál trávníku to nejlepší

Hnojivo Agro Floria Základní trávníkové hnojivo 7.5 kg

Hnojivo Agro Trávníkové pytel 20 kg

začínam zahrádkařit, tak jedinou rozdíl jsme vyčetl, že jedno se aplikuje každých 14 dní a druhé po cca. 2 měsících.   

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 13.6.2014 15:43

A podle čehou soudíte, že žloutnutí vašeho trávníku je způsobeno neodstatky ve výživě a odstraní se hnojením?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petersak - (29) - 248.16 (?), 15.6.2014 11:52

Môže to byť hubové alebo iné ochorenie. Minulý rok tu u nás bol pretlak hubových chorôb a aj trávnik miestami zožltol a uschol. Zachránila to Ortiva a plošný postrek. Trávnik je veľmi háklivý organizmus, ak to je monokultúra - ľahko sa šíria choroby. Niekto trávnik nehnojí roky a je pomerne pekný. Teraz bolo aj teplo a hoci trávnik potrebuje svetlo, tiež sa ľahko vysuší a trpí potom suchom. 

Pri trávniku treba vždy postupovať od základných otázok - má dostatok svetla? Má dostatok vlahy? Ak toto všetko je splnené nasleduje či netrpí nejakou chorobou. Ak nič z toho, tak nedostatok živín ostáva ako posledný a ľahko odstrániteľný nedostatok aplikáciou vhodných hnojív. Ja hnojím svoj trávnik 2 x ročne a verte, že aj tak je krásny - používam hnojivo s dlhodobým účinkom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika