Hoštice



host - 19.216 (?) 
6.5.2010 14:10, zobrazeno: 8267x

máte někdo zkušenosti s granulovaným hoštickým hnojivem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.89 (?), 7.5.2010 8:26

já ano, jiný hnůj možnost sehnat nemám, tak používám tenhle, i když je to tedy podstatně dražší varianta...

loni jsem ho poprvé vydatně použil např. pod cukety a pravdou je, že úroda byla několikanásobná proti předchozím letům, kdy tchán akorát tak rozhodil rukou cererit a tím pro něj hnojení na sezónu skončilo

letos jsem ho zapravil do skleníku i do všech záhonů a pod každou sazenici (paprika, okurka, cuketa, rajče) dávám navíc malou hrstičku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.239 (?), 17.5.2010 22:27

Tak já koupil zahradu (r.2004) založenou v r.1956, poslední léta neužívanou... bylo vidět, že se někdo předtím hodně staral, ale teď hrůza... založil jsem kompost, naočkoval ho a růčo se s ním hrabal=výsledek nádherně černá prsť plná žížal... takže rozvezený kompost plus cererit a drcené skořápky vajec a výsledek dost dobrý, fakt... klas.hnůj široko daleko nic a koupit 3kg pelet hnoje za 90 Kč mi přišlo ještě praštěnější, než kupovat balenou vodu na vaření... až loni jsem poprvé koupil hoštické pelety, a všechno jelo dvojnásobně, úroda zeleniny fantastická, i okrasné keře, co přirostly běžně tak o 15 cm za rok, nabraly min.dvojnásobek přírůstku... a musím se přiznat, že jen tak skromně (=hluboko pod doporučenou dávkou) posypu zrytý záhon se zapraveným kompostem / nebo substrátem / navrch cereritem a hošticemi a zasekám hráběmi... pelety se nafouknou vlhkem a dost vylepšují půdu, navíc oproti klas.hnoji nikdy nic nespálíš... navíc z cereritu se uvolňují živiny mnohem rychleji... takže já doporučuji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.45 (?), 19.5.2012 14:38

Ano, loni jsem používal granulovaný kravinec z Hoštic a nemělo to chybu. Letos jsem pořídil slepice, tak budu mít dostatek vlastního hnojiva. Přeji Všem, ať to roste smiley. Petr-Dřevák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika