Hnojivo pro banánovník



host - 127.17 (?) 
2.8.2013 18:20, zobrazeno: 8969x

Nevíte prosím, zda je možné hnojit banánovník hnojivem pro PALMY a zelené rostliny?

Hnojivo, které mám doma obsahuje dusičnanový dusík, amonný dusík, fosforečnan a draslík.  Nejvíce obsahuje dusíku a draslíku. 

Někde jsem již četl, že když hnojivo obsahuje hodně draslíku a dusíku, tak je to pro banánovník jedině dobře. Jen mě zmátlo, že je to hnojivo pro palmy a zelené rostliny.

Název hnojiva: AGRO CS

Děkuji za info

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 2.8.2013 18:58

"Jen mě zmátlo, že je to hnojivo pro palmy a zelené rostliny."... Váš banánovník nie je zelený? smiley Označenie "Zelené rastliny" sa používa pre rastliny okrasné listom, čo banánovník pre Vás zjavne je.

A názov AGRO CS je názov firmy, nie hnojiva. Každopádne ho môžete kľudne použiť wink. adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.17 (?), 2.8.2013 19:22

Tak to máte pravdu:) zelený tedy je:)

Ještě jeden dotaz.

Nevíte náhodou, zda je možné odstranit zaschlé zbytky listů na "kmeni"(řapík:)) nebo pouze list samotný u "kmene"(pouze čepel:).

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
adri - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (263) - 58.245 (?), 2.8.2013 20:32

ja som vzdy uschnuty list len ustrihla pri kmeni, nesla som "do ziveho". ale ak je list uschnuty aj na kmeni, tj az po zem, ostrihla som to cele. nikdy som netrihala do ziveho, adri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.17 (?), 2.8.2013 20:52

Myslím pouze suché listy. Do živého bych nestříhal. Vždy ustřihnu pouze list(čepel) a na kmeni nechávám ta suchá vlákna. Nevím jak to lépe popsat. Tak, zda mám ta suchá vlákna(možná řapík) také odstranit aby byl vidět zelený kmen. Vzhledově by to bylo hezčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika