Cererit x hnojivo na ovocné stromky



Stránky: 1,  2,  3   
host - 196.170 (?) 
18.3.2009 8:57, zobrazeno: 68558x

Dobrý den,

doposud jsem vždy na jaře používal hnojivo Cererit od firmy Agro, nyní jsem objevil, že se dá sehnat od této firmy rovněž hnojivo na ovocné stromky a drobné ovoce. Zajímalo by mě, zda s ním máte někdo zkušenosti a jaké. A také kdy bych ho měl aplikovat. Nyní jsem cererit aplikoval vždy v březnu a poté během května / června rozpustná hnojiva v zálivce.

díky Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 40.193 (?), 11.4.2010 20:51

Dobrý den Martine,

základní rozdíl v obou hnojivech je ten, že klasický cererit je univerzální hnojivo (dusík-fosfor-draslík), které je namícháno zase v univerzálním poměru tak, aby bylo účinné na plodovou zeleninu a květiny a zároveň jim neškodilo. Pokud zvolíte hnojivo pro ovocné stromy a drobné ovoce, tak toto hnojivo sice také obsahuje dusík-fosfor-draslík (navíc 4% hořčíku), ale poměr těchto látek je už speciálně namíchán tak, aby byl co nejlépe využit stromy a drobným ovocem. Já osobně kupuji pouze hnojiva připravená pro konkrétní druhy rostlin a jsem velmi spokojen, rostlinám se daří, krásně rostou a nádherně plodí. Tohle mi poradil soused "starý profi" zahradník.

Hodně úspěchů a pěkný den přeje Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 11.4.2010 20:57

Obsahuje toto hnojivo na ovocné stromky také ostatní stopové prvky kromě uvedeného hořčíku?           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.108 (?), 11.4.2010 21:05

Klasický "původní" Cererit obsahuje i hořčík a mikroprvky, což je výhodné. Agro CS má v katalogu dva druhy, přičemž u jednoho mikroprvky uvedené nejsou. Nevím, zda je to překlep, nebo to platí. Pokud jde o hnojiva pro konkrétní typy rostlin, v dnešní době se s nimi roztrhl pytel, koupíte speciální hnojivo téměř na vše. Domnívám se, že význam to má pouze pro velmi speciální případy použití, např. vřesovištní rostliny, orchideje a podobně. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 12.4.2010 20:08

Tak jsem se dívala po netu na složení Cereritu. Nejen, že se u různých výrobců liší poměrem základních prvků (10-9-14, 8-13-11), ale od některých výrobců vůbec stopové prvky neobsahuje. Zatím jsem našla, že od firem Hortus, SOL, Lovochemie stopové prvky jsou, od Agro má k zákl.prvkům navíc hořčík, ale od téže firmy Cererit Hobby už má jen N, P,K. A to by člověk řekl, že Cererit je prostě Cererit...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.108 (?), 12.4.2010 20:18

Ve své době vzniku byl Cererit poměrně průlomový. Jednak neobsahoval chlór, a naopak obsahoval hořčík a mikroprvky. Tím byl velmi univerzální a oblíbený. Bohužel, název asi není nijak chráněný, takže dnes si pod tím názvem může každý vyrobit, co se mu zamane. Právě Agro mne zklamalo těmi dvěma různými složeními, které podle mne nemají opodstatnění.

Složení "původního " Cereritu z nepřekonatelné 1000 rad:

11%N, 9%P, 14%K, 12%Ca, 1%Mg, síra, bór, mangan, měď,molybden, zinek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 12.3.2014 11:59

Lovochemie


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 12.3.2014 13:43

jj jedna z variant základního NPKSMg...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 12.4.2010 7:18

Každý nechť si sype na zahradu (a do květináčů), co chce a na co má.  Je to především marketing a zvlášť u ovocných stromů mě trochu uniká smysl speciálně naformulovaného hnojiva do půdy. Chci říci, že za smysluplná plná hnojiva považuji ta listová (např. typu Wuxal)  

Domnívám se, že plná hnojiva typu Cererit jsou výhodná zejména pro začátečníky, moc se u toho nemusí uvažovat (nicméně je nutno číst návod a nepředávkovat) - zase to ale neplatí úplně, protože takový vápník stejně musíte dodat extra.

Většina zkušenějších jde ale zcela opačnou cestou - používá jednosložková hnojiva, která jsou o hodně levnější a hlavně to odráží fakt, že půda zpravidla nikdy není vyčerpaná kompletně (myslím z hlediska celého spektra živin), různé živiny půdou migrují různou rychlostí a taky nároky každé dřeviny jsou jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 12.4.2010 8:25

ano marketing. Pritom niekedy je dolezitejsi typ hnojiva pre dane obdobie nez pre rastlinny druh.

Ale mozno nas firmy prekvapia... Za chvilu budu hnojiva napr. "Konifery koniec maja" alebo lepsie "MArhula madarska, marec" aj s celym kalendarom, a odrodou rastliny... Uz mame krystalon start, kvet atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika