Borovicové jehličí jako hnojivo



Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?) 
5.4.2013 13:24, zobrazeno: 11641x

Mám na zahradě starou borovici černou, která každoročně shazuje velké množství jehličí. Já toto jehličí používám jako hnojivo, které na jaře zaryjí na záhon. Nemám s tím problém, rostlinám to nevadí. Má někdo s tím podobné zkušeností.      Zdraví Vladislav  

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 5.4.2013 14:53

Borovicové jehličí obsahuje hodně pryskyřice a tak s ním zatápíme v krbu nebo v kotli. Smrkové jehličí pokud vypadá z chvojí sundaného ze záhonů na jaře dávám do kompostu. Z borovice jsem to nikdy nezkoušela, ale to smrkové se v kompostu rozloží jako nic. Záleží jakou máte půdu co na záhonech pěstujete, ale ve větším množství bych to asi nedělala.  Mě pod borovicí nechce téměř nic růst a v zahradnictví mi řekli že vylučuje pryskyřici a většina rostlin to nemá ráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 5.4.2013 14:58

Borovicové jehličí ze sousedovy maxiborovice normálně dávám do kompostu, ale minulý podzim už nebylo kam a tak jsem také část zaryla na záhon. Co to udělá, teprve uvidím.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 232.70 (?), 5.4.2013 15:23

Jehličí z borovice dávám pod rododendrony, tůje, cypříšky, k hortenziím, borůvkám, magnolii a bobkovišni. Okolo okrasných keřů kde mám mulčovací kůrů je také přidávám. S posekanou trávou ktérou mulčuji záhony a ovocné stromy se dostane jen drobek do země. Nikdy jsem je nezarývala. Nevím jestli by zemina pro zeleninu nebyla moc kyselá. U plotu mám štěpku a tam také přidávám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vladislav - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (54) - 192.79 (?), 7.4.2013 21:45

Děkují za hezké příspěvky o využití jehličí. Myslím, že s tím hnojením jsem to trošku přehnal. Používám toto jehličí jako nutné zlo při úklidu zahrady. Domnívám se, že borovicové jehlíčí je příznivější než smrkové.  Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika