Prosím o radu s begónií?



host - 220.30 (?) 
28.3.2013 11:01, zobrazeno: 5899x

Z příspevku v časopise moje zahrádka jsem se dočetla, že lze množit hlízy begónek dělením pokud má více oček. Začátkem března jsem dala hlízky naklíčit a teď bych chtěla radu jak jí mám rozdělenou znovu zasadit. Řez jsem zasypala dřevěným uhlím. Nevypadá jako ostatní, nemá prohlubeň abych poznala, který konec je do země a který nahoru tak přikládám své foto a čekám tu správnou radu než udělám něco špatně a odrovnám ji jednou provždy. Jedna strana začala rašit tlustý výhonek a na druhé jsou dolíky asi po loňských výhonech. Pravdou je, že kořeny nikdy nebývají tlusté a tak nevím jestli to co raší, na kterou stranu patří. Díky


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.30 (?), 28.3.2013 11:04

A ještě jedno foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 71.148 (?), 28.3.2013 11:41

Na prvním snímku je nahoře horní strana hlízy. Ono to není tak podstatné, pokud si nejste jistá, zasaďte hlízu na výšku - na hranu, vyraší a bude růst stejně dobře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.30 (?), 28.3.2013 12:49

Dík za radu ale ta horní strana na obr. č. 1se vytvořila za dobu klíčení otočená vespod. To jsem zjistila když pořád nerašila. Myslíte, že když ji tak dám do hlíny jak byla původně, že ten rašící kořen vyleze i bokem? Mám obavy aby tím řezem nebyla narušena. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1576) - 71.148 (?), 28.3.2013 15:30

Hledáte v tom zbytečně složitosti. Begonie vyroste, i když se hlíza zasadí vzhůru nohama...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 97.188 (?), 29.3.2013 15:14

To máte sice pravdu, ale líp jí bude, když bude správnou stranou. Podle mě kořeny v této době ještě nerostou (navíc jsou tenoučké), takže to co raší,  je určitě stonek. Takže tu první dejte jak ji máte položenou a tu druhou obráceně (spodkem nahoru).

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 112.40 (?), 23.4.2013 15:55

Pěstuji begonie multiflora již mnoho let . Jsou nádherné - pokud je nenapadne plíseň nebo padlí  - takže již vím, že musím opakovaně postříkat.  Jejich hlízy se každým rokem zvětšují -  proto je dělím. Správně :: když hlízy na jaře vyjmu   (z novin -  ze sklepa) dám je pod linku v kuchyni naklíčit  - (musí být stále ve   vlhku) a zasadím je až když vidím kde klíčí -  a kde jsou kořeny (pak je lze i rozřezat - a správně by se měly vložit řezem do popela  ze dřeva nebo do suché rašeliny - jako prevenci proti plísni).   Někdy si také práci usnadním - rozříznu begonie až v truhlíku - když vidím jak obrůstají   - a hned je rozsadím.

Begonie multiflora
Begonie multiflora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika