Otáčení slunečnice za Sluncem



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
23.7.2016 9:34
Děkuji za postřehy. Když to shrnu, tak heliotropní jsou pouze mladé rostliny a zdaleka ne všechny druhy slunečnic vytvářejí hlízy (bohužel rubrika "olejnaté byliny" není k dispozici). A propos, odkvetlé rostliny jsou teď trvale otočeny zhruba na severo východo východ (listy i květní úbory).
Odkvetlé slunečnice
Odkvetlé slunečnice
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.7.2016 19:09, zobrazeno: 11143x

Skoro každý ví, že se slunečnice "otáčí za Sluncem", jenom já to nevím. I někteří experti tvrdí, že se slunečnice celý den natáčí (květy i listy) a přes noc se zase natočí zpět na východ. Pouze odkvetlé rostliny už to prý nepotřebují. Osobně jsem letos vídal slunečnice ráno, odpoledne i večer natočené zhruba na východ bez hnutí. S jedinou vyjímkou. Před domem mám slunečnici natočenou na sever a nějak divně vzhůru, protože je jinak zastíněná. Může nám někdo zjistit, jak je to doopravdy? Momentálně se pohybuji jen mezi odkvetlými rostlinami, takže jsem si vzpomněl pozdě.

Odpolední slunečnice natočené na východ
Odpolední slunečnice natočené na východ
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 18.7.2016 19:22

Já bych to opravil, vy to víte, ale ty slunečnice ne. Vidím to podobně. Nesleduju lány, tady se slunečnice neseje, ale ty co mám v zahrádce se ani nehnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 15.8.2016 9:00

Sledování rozkvétající slunečnice asi od 10.8. Poupě i květ otočené stále na východojihovýchod, azimut přibližně 110º. Dosud se nepohnula. Ostatní kamarádky ve skupině zatím nerozkvetlé, směr stejný. Pokud to půjde, budu pokračovat ve výzkumu až do odkvětu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.23 (?), 15.8.2016 9:30
Myslim, ze uz se to vysvetlilo. Castecne-pani 190.197,vyse. Hlavne vsak host 17.210 s odkazem na video. Na filmu je videt, ze se mlade rostlinky skutecne kazdodenne otaceji a prestanou, jakmile rozkvetou. Zalezi jiste i na pristupu svetla ze vsech stran a na odrude. Mimmo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.197 (?), 18.7.2016 19:25

Já jsem někde slyšela, že se otáčejí jen mladé rostliny a později zůstanou natočené zhruba na jihovýchod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.240 (?), 19.7.2016 21:17

Ani mě tak netrápí vaše mudrování, jestli se slunečnice někam otáčí, spíš mě zajímá, jak velké hlízy slunečnice mají, pokud to zrovna nejsou topinambury.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 142.210 (?), 19.7.2016 22:40

pH, Vy jste ale cíťa!

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.7.2016 9:34
Děkuji za postřehy. Když to shrnu, tak heliotropní jsou pouze mladé rostliny a zdaleka ne všechny druhy slunečnic vytvářejí hlízy (bohužel rubrika "olejnaté byliny" není k dispozici). A propos, odkvetlé rostliny jsou teď trvale otočeny zhruba na severo východo východ (listy i květní úbory).
Odkvetlé slunečnice
Odkvetlé slunečnice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 111.183 (?), 25.7.2016 13:29

Na jednom návrší s lánem slunečnic poblíž Znojma, kde jsme kdysi dovolenkovali, byly všechny slunečnice natočené na zhruba severovýchod, k jaderné elektrárně Dukovany, která byla odtamtud pěkně vidět. Jakoby něco čerpaly odtamtud. Docela nás to pobavilo a překvapilo, že se nikde netočí.  Celý týden se ani nehly.     Rosťa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.7.2016 18:08

Taky zajímavý postřeh. Shodou okolností jsou oba mé výše přiložené snímky vyfoceny několik kilometrů od jiné veliké jaderné elektrárny s šesti bloky. Okolní slunečnice na mnoha různých polích jsou však vždycky natočeny stejně (k vycházejícímu Slunci) bez ohledu na elektrárnu. Vycházející Slunce je holt reaktor většího kalibru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika