okousané kosatce



Stránky: 1,  2   
host - 27.106 (?) 
29.4.2008 22:43, zobrazeno: 34234x

Mám nízké skalkové kosatce a letos, jak trošku povyrostly, tak je něco,,okousává,,napřed listy, ale dnes upadl odkousaný nerozkvetlý květ, nevíte prosím, co by to mohlo být?A co na to-postřik?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 137.8 (?), 30.4.2008 9:29

Já mám týž problém a narcisy, něco okousává květy. Květy macešek něco téměř zlikvidovalo. A také "disponuji" hojným počtem hryzců vodních, nemůže to souviset?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 255.230 (?), 22.5.2008 15:03

a nemohou to být slimáci?  U narcisů mě to zaráží, těch se u mě hryzci ani myši nedotkou, jsou pro ně jedovaté, vždyť i narcisová voda ve váze jiným kytkám škodí.Tulipán, kromě Tardy, nemám už ani jeden, těm těm myším potvorám chutná.Slimáci likvidují i ostrožky a ty mají stopku pořádně silnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 44.71 (?), 22.5.2008 15:30

Nevím zda zrovna slimáci, u nás se vyskytují velcí hlemýždi s ohromnýma ulitama-dřív je tam lidé i sbírali a dávali do výkupu-a těm velice chutnají kytky včetně kosatců a jejich poupat. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.39 (?), 26.5.2008 12:02

Že by se slimáci či šneci "utíkali" schovat, aby je nad ránem nikdo neviděl? Zametli stopu? Kromě toho ti baští spíš jemnější lupení...

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.53 (?), 28.5.2008 19:43

S velkou pravděpodobností se jedná o pilatku kokoříkovitou, více na:

https://www.zahradaweb.cz/projekt/clanek.asp?pid=2&cid=5179

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 69.9 (?), 28.5.2008 23:31

Proč by měli utíkat či zametat stopy? Tady zcela bezostyšně okusují kdeco i za dne. A kosatce jim skutečně chutnají. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.188 (?), 29.5.2008 0:30

Pomůže mulčování okolí kosatců?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 86.172 (?), 29.5.2008 13:51

Pokud chcete mulčovat posekanou trávou, tak určitě nepomůže. Mulčovací kůra by je zřejmě moc nelákala a taky vrstva sena-ale jak ho udržíte suché?! Ani ty kosatce by v tom moc hezky nevypadaly. Je to legrační, ale člověka naštve, když se s něčím piplá a výsledek je zmařen částečně či úplně. Chápu vás.  Ono "rozhodí" i když narazíte na místo, kde se oni hlemýždí obři vyprazdňovali-spousta zelených slizovitých hromádek. Mám to jednodušší. V posekané trávě se tolik nedrží a ty, co vidím, popadnu za ulitu a vyhodím za plot. Podotýkám, že to není na zahradu k sousedům. Přes podezdívku se jich potom tolik zpět už nevrátí. Ale byl to běh na "dlouhou trať"-takto snížit jejich výskyt. Míla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.39 (?), 30.5.2008 13:51

No protože první tazatel svého škůdce NEVIDĚL. To byla nadsázka, že to na slimáky nevypadá... protože by tam nějaký zbyl.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika