Mohutné begonie se vylamují



host - 218.1 (?) 
31.7.2013 8:04, zobrazeno: 5765x

Několik let pěstuji begonie. Klasické, nepřevislé. V mnohém se mi zřejmě daří, hlízy už dorostly do průměru kolem 7 cm.  Z těch nějvětších hlíz pak rostliny vysoké 30 i více cm. A tady nastane problém. Rostlina se ve větru vyvrátí, odlomí. Před malým větrem jsou chráněné, před vichrem neuchráním nic. Některá rostlina se pod tíhou květů vyvrátí i bez větru.

Hlíza pak do podzimu buď uhnije, nebo stačí ještě vyrazit lísteček, ale stejně pak nepřežije do jara. Když je budu vydloubávat z truhlíků teď, tak pravděpodobně polámu i ty okolní a poničím jim kořeny. 

Hlízy sázím mělce, určitě správně.

Hlízy na jaře nedělím. Jednak se toho bojím, jednak stejně i na největších hlízách raší jedno očko, pokud víc, tak velmi blízko sebe.

Jak mám hlízy zachránit? Nebo jak mám docílit, aby byly rostliny košatější, ne tak vytáhlé? Světla mají tak akorát, severovýchodní strana.

Předem moc děkuji za rady a tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 31.7.2013 15:34

Dobrý den, tak begonie jsou opravdu hodně křehké. U těch klasických jsem viděla používat jakýsi plůtek na truhlíky. Já osobně nic takového nepoužívám, mám begonie klasické i převislé. Snažím se je mít na těch oknech, kde toluik nefouká vítr, ale někdy se mi bohužel stane, že se též něco ulomí. Vloni mi spadl celý truhlík a to mám terakotové, které jsou docela dost těžké sami o sobě. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela Bentschova - (22) - 36.59 (?), 27.8.2013 21:25

Dobrý deň, mám jednu veľkú begóniu a minulý rok sa mi tiež celkom vylomili výhony počas búrky. Tento rok som dala do kvetináča taký trojstojan- zapichla som tri bambusové tyčky po obvode kvetináča a hore som ich zviazala, vznikla celkom dobrá opora. Ako begónia rastie postupne ju pripevňujem o tento stojan Teraz je už aspoň 80 cm vysoká. Výhony ale pripevňujem širokou páskou, nie tenkým drôtom, ktorý aby sa zarezával. Zdravím.

Begónia
Begónia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika